Naga MarketsBitcoin czeka na "szok podażowy". Największy odpływ BTC z giełd od roku, zauważa analityk
Willy Woo stawia na podobny szok podaży jak ten z końca ubiegłego roku

Podczas gdy bitcoin (BTC) od maja porusza się w konsolidacji pomiędzy poziomami 30 i 40 tysięcy dolarów, pojawiają się nowe dane sugerujące rosnący potencjał byczego wybicia. Uwagę na nie zwraca między innymi analityk on-chain, Willy Woo, który przewiduje szok podażowy na rynku BTC: wywołać mają go długoterminowi posiadacze, którzy nieprzerwanie skupują kryptowalutę od panicznie sprzedających traderów krótkoterminowych.

Bitcoina może czekać szok podażowy taki jak pod koniec 2020 r.

Analityk odniósł się do stosunku bitcoina posiadanego przez silne ręce w stosunku do słabych rąk – wskaźnika znanego również jako Bitcoin Supply Ratio – zauważając, że HODL-erzy aktywnie absorbują presję sprzedaży wywoływaną przez inwestorów, którzy aktywnie pozbywają się swoich udziałów kryptowalutowych od lutego bieżącego roku.– Przypomina mi to o szoku podażowym, który przeszedł niezauważony przez rynek w IV kwartale 2020 roku. Analitycy debatowali nad tym, czy BTC jest zabezpieczeniem przed inflacją w świecie po pandemii Covid-19, gdy dane wskazywały na długoterminowych inwestorów skupujących BTC w szybkim tempie. Cena następnie mocno ruszyła, bardzo szybko odłączając się od swojej ścisłej korelacji z akcjami – komentuje Willy Woo.

Dostępność BTC na giełdach maleje w stosunku do podaży (niebieski), co prowadzi do szoku podażowego (zielony). Źródło: Woobull

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

BTC zwiększa liczbę nowych aktywnych użytkowników

Glassnode, platforma analizy danych on-chain, również opowiada się za potencjalnym wybiciem bitcoina w najbliższej przyszłości. Jak poazkuje, sieć bitcoina każdego dnia przyjmuje średnio 32 000 nowych użytkowników, co jest nowym rekordem dla 2021 roku.

Metryka wzrostu użytkowników sieci Bitcoin odzwierciedla rosnące tempo adopcji. Źródło: Glassnode

Wskaźnik ten po raz ostatni osiągnął szczyt w styczniu 2018 r., docierając do okolic 40 tysięcy, zanim skorygował wraz ze spadającymi cenami. Pokazuje, że nowi użytkownicy przestali napływać do sieci Bitcoin, gdy cena BTC odbiła się od szczytu 20 tys. dol. w styczniu 2018 r. spadając ostatecznie do zaledwie 3200 dol.

– To nie jest struktura, której doświadczamy w tej chwili. Nowi użytkownicy korzystają z tej okazji, aby kupić dołek, przychodzą w najwyższym tempie widzianym w 2021 roku. Ponownie, kolejny przykład danych on-chain pokazujący dywergencję do akcji cenowej – dodaje Woo.

Tymczasem Petr Kozyakov, współzałożyciel i dyrektor generalny sieci płatności kryptowalutowych Mercuryo uważa, że ether (ETH) może skraść blask bitcoinowi w najbliższym czasie, wraz ze zbliżającymi się hard forkiem sieci o nazwie London.

– Proponowane uruchomienie aktualizacji London i ostateczna migracja do Ethereum 2.0 pomaga odnowić zaufanie inwestorów. Gdy hype się uspokoi, BTC może przesunąć się nawet do 50 000 dol. w perspektywie krótko- i średnioterminowej – dodał Kozyakov.

To również może Cię zainteresować:

Bitcoin odpływa z giełd w rekordowym tempie

Firma CryptoQuant poinformowała w tym tygodniu, że odpływ netto bitcoinów z giełd spot przekroczył granicę 60 tysięcy pierwszy raz w tym roku. Tymczasem całkowita liczba depozytów BTC na giełdach spot spadła poniżej 20 tys.

Liczba transakcji odpływu i napływu BTC do giełd kryptowalutowych. Źródło: CryptoQuant

Wskaźnik wycofania BTC skoczył w okresie, w którym regulatorzy zwiększyli swoją kontrolę nad platformami handlowymi. Na przykład brytyjski Financial Conduct Authority (FCA) zakazał Binance – największej na świecie giełdzie kryptowalutowej pod względem wolumenu – prowadzenia działalności regulowanej w UK “bez uprzedniej pisemnej zgody”.

W środę polska Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) powołując się na ostrzeżenie FCA wystosowała własną notę, w której ostrzega przed inwestowaniem środków poprzez Binance.

Wcześniej we wtorek Ludowy Bank Chin podjął działania przeciwko lokalnej firmie za rzekomy handel kryptowalutami obok ich regularnej działalności gospodarczej. Pekin skutecznie zakazał wszelkiego rodzaju działalności związanej z kryptowalutami w maju, skutecznie zmuszając największą na świecie społeczność wydobywającą kryptowaluty do zamknięcia lub przeniesienia operacji za granicę.

Wzrost wskaźnika wycofywania BTC jest postrzegany jako chęć traderów do zatrzymania kryptowaluty w bezpiecznym portfelu zamiast handlowania nią na bieżąco. Ma to miejsce między innymi w momencie gdy traderzy spodziewają się długofalowych wzrostów aktywa.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: złoty polski kurs | ropa wti prognozy | Dolar nowozelandzki kurs | prognoza dolar | plus500 | benefit kurs | kryptowaluty bitcoin |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKredyt gotówkowy na wakacje – 5 najważniejszych kwestii
Następny artykułNotowania złota nadal w górę, minutki FOMC bez zaskoczenia
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here