Naga MarketsBitcoin BTC coinW przeciągu ostatniego roku najstarsza z kryptowalut, Bitcoin, ustanowiła wiele rekordów – głównie niekorzystnych dla osób liczących na silny wzrost cen. Kurs BTC właśnie może ustanowić kolejny rekord, który powinien cieszyć przynajmniej tych sympatyków cyfrowych aktywów, którzy liczą na ich powszechną akceptację jako środków płatności. Chodzi o zmienność Bitcoina, która w marcu utrzymuje się na najniższym poziomie w historii.


7,8% według danych Dow Jones, Bitcoin z historycznie niską zmiennością

Według danych Dow Jones Market Data, miesięczny zakres zmienności BTC wynosi w marcu jak na razie 7,8%, co jest najniższą wartością w historii notowań. Jak podają analitycy, stabilizacja cen sprzyja spadkowi opłat transakcyjnych oraz większemu zaufaniu do płatności kryptowalutowych. Od strony czysto spekulacyjnej, wydłużone okresy niskiej zmienności powodowały w przeszłości, że kurs BTC rozpoczynał silniejsze rajdy wzrostowe.

BTC zmienność
Miesięczne dane dotyczące zmienności BTC wg Dow Jones. Źródło: MarketWatch

Dla porównania warto zauważyć, że od początku 2017 roku (nie licząc marca), najwęższy zakres zmienności dla Bitcoina wynosił 21,2%, a średnia od października 2013 dla wszystkich miesięcy to niemal 54%. Mówimy więc o całkowitej stagnacji BTC jeżeli chodzi o standardy historyczne. Warto jednocześnie podkreślić, że przeciwnicy Bitcoina w przeszłości wielokrotnie wskazywali na nadmierną zmienność, jako ostateczny gwóźdź do trumny najstarszej z kryptowalut. Wśród nich znalazł się między innymi popularny ekonomista, Nouriel Roubini.

kurs btc
Kurs BTC obecnie stanął w miejscu, a z każdym miesiącem zmienności jest mniejsza. Bitcoin monthly, źródło: Tradingview.com

Zobacz również: EOS wzrasta o 20%, Bitcoin powyżej $4000 – przyczyną wysoka ocena ratingowa

Bitcoin balansuje na krawędzi 4 tysięcy dolarów

W momencie gdy zmienności porusza się w okolicy rekordowo niskich poziomów i wiele wskazuje na to, że uda się ją utrzymać do końca miesiąca, Bitcoin ma za sobą jedną z najlepszych sesji od początku miesiąca, zyskując do dolara ponad 3% i zamykając nad poziomem 4 tysięcy dolarów. W czwartek notowania delikatnie korygują, jednak według wyceny giełdy Bitstamp, kurs BTC nadal utrzymuje się nad psychologicznym wsparciem.

Na szerszym rynku altcoinów w przeciągu ostatniej doby również przeważają wzrosty. Najlepiej radzi sobie EOS zyskujący 4,71%, na drugiej pozycji plasuje się Binance Coin z zyskiem rzędu 0,77%. Tracą natomiast Ripple (-0,24%) oraz Bitcoin Cash (-0,33%).


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here