Naga MarketsDavid Marcus podczas przesłuchania przed Senacką Komisją ds. Bankowości. Źródło: youtube.com

Do tej pory kryptowalutowy projekt Libra zapowiedziany przez Facebooka budził wśród społeczności Bitcoina oraz środowiska regulacyjnego więcej kontrowersji niż pozytywnego wydźwięku. Wszystkich zaskoczył więc fakt, że David Marcus odpowiedzialny za projekty kryptowalutowe w strukturze giganta mediów społecznościowych przyrównał Bitcoina do cyfrowego złota.


Bitcoin cyfrowym złotem? Posiada ekstremalnie wysoką zmienność

David Marcus zabierał głos w sprawie Bitcoina na zeszłotygodniowej konferencji w Nowym Jorku, gdzie wypowiedział kilka słodko-gorzkich zdań wymierzonych w kierunku najstarszej z kryptowalut. Z jednej strony stwierdzał bowiem, że „Bitcoin nie jest walutą” i „nie sprawdza się jako dobre mediów wymiany ze względu na swoją ekstremalnie wysoką zmienność”, z drugiej przyrównał aktywo do cyfrowego złota.

W przeszłości wiele rynków autorytetów posługiwało się tym porównaniem, a najbardziej bycze prognozy sugerowały nawet, że BTC pokona rynkową wycenę złota, która w tym momencie sięga 8 bilionów dolarów. Jak na razie Bitcoinowi wyceniany jest jednak na $160 miliardów, czyli pięćdziesiąt razy niżej.

„Bitcoin jest klasą aktywów, która oddaliła się od reszty rynku. Czy jednak powinniśmy się tym przejmować? Ludzie nie korzystają z cyfrowej waluty jaką jest Bitcoin do codziennych płatności, gdyż jej wartość jest zbyt zmienna. BTC służy natomiast do zdecydowanie innych celów” – tłumaczy Marcus sugerując, że najstarsza z kryptowalut sprawdza się głównie jako instrument spekulacyjny.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here