Naga Marketsflaga WenezueliNapięcie polityczne w Wenezueli wpłynęło na adopcję kryptowalut. Kraj zaczyna być żywym przykładem tego, że recesja gospodarcza i kryzys polityczny sprzyjają bitcoinowi.

Na adopcję kryptowaluty w Wenezueli pozytywnie wpłynęły np. niedawne niepokoje polityczne po masowych protestach zorganizowanych przez Juana Guaido, przewodniczącego opozycyjnego Zgromadzenia Narodowego. Polityk wzywa wojsko do pomocy w zakończeniu rządów Nicolasa Maduro. Przy wsparciu ponad 50 krajów, w tym Stanów Zjednoczonych, Guaido ogłosił się nawet prezydentem Wenezueli.

Inflacja a BTC

W ciągu długiego okresu spadków wartości własnej waluty, Wenezuelczycy zwrócili się w kierunku kryptowalut. Roczna stopa inflacji w kraju osiągnęła już poziom 1 300 000% w okresie 12 miesięcy.

Powszechne niedobory żywności i zaopatrzenia medycznego są obecnie normą, a większość Wenezuelczyków nie może sobie pozwolić na podstawowe produkty, w tym żywność i przybory toaletowe.

Ekspert ds. kryptowalut Matt Aaron przyznał, że „to naprawdę wpłynęło na przyjęcie kryptografii”. Podkreślił jednak, że istnieje jeszcze pewien opór społeczny, ale zainteresowanie nową technologią nie spada.

Wenezuelczycy nadal handlują kryptowalutami głównie na Localbitcoins, gdzie zarejestrowano ostatnio obroty rzędu 1 137 BTC.

Carlos Hernández mieszkający w Ciudad Guayana, opowiedział News.Bitcoin.com o tym, jak kryptowaluty uratowały jego rodzinę:

“Nie jestem właścicielem bolivarów, oficjalnej waluty Wenezueli. Trzymam wszystkie moje pieniądze w bitcoinie. Przechowywanie oszczędności w bolivarach byłoby finansowym samobójstwem.”

Z kolei Ricardo Carrasco jest Wenezuelczykiem, który zarabia kryptowaluty pracując online. Niedawno opuścił swój kraj, ponieważ ciągłe problemy z dostawą prądu uniemożliwiły mu pracę. Wspomina:

“Od wielu lat rząd Wenezueli utrzymuje kontrolę wymiany walut, która nie pozwala nam na swobodny dostęp do rynku międzynarodowego. Teraz, gdy administracja Trumpa jeszcze bardziej zablokowała nasz finansowy dostęp do świata, kryptowaluty są bardzo cenne, ponieważ pozwalają nam to ominąć…”

Maduro

Próbując rozwiązać problemy gospodarcze swojego kraju, Maduro wprowadził nawet nową cyfrową walutę zwaną petro. Miała być to odpowiedź na bitcoina. Sceptycy od początku atakowali jednak projekt nazywając go scamem. Zwolennikiem “zwykłych” kryptowalut jest z kolei Juan Guaido.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here