Naga MarketsBitcoin BTC coinNajwiększa kryptowaluta świata, bitcoin, po raz pierwszy w historii przekroczyła 900 miliardów dolarów kapitalizacji rynkowej, gdy cena cyfrowego aktywa osiągnęła nowy rekord. Jedna z najstarszych wciąż działających giełd wirtualnych walut, Bitstamp, odnotowała najwyższą cenę za BTC w wysokości 49 000 USD, co skutkowało rekordową kapitalizacją rynkową w wysokości 912,69 mld USD. Bitcoin oscyluje w okolicach 47 700 USD za monetę w piątek koło południa, co oznacza wzrost o pięć procent w ciągu ostatnich 24 godzin i 28 procent w ciągu ostatnich siedmiu dni.

  • Kapitalizacja rynkowa BTC wzrosła aż o 354 miliardów dolarów od początku 2021 roku
  • Bitcoin stanowi obecnie 61 procent całkowitej kapitalizacji rynkowej wszystkich kryptowalut
  • 900 miliardów dolarów BTC znajduje się pomiędzy PKB Meksyku (1,04 biliona dolarów) a Holandii (886 miliardów dolarów)

Bitcoin (BTC) dziewiątym największym aktywem na świecie

Kapitalizacja rynkowa na poziomie 900 miliardów dolarów oznacza wzrost aż o 354 miliardów dolarów od początku 2021 roku. Poprzedni rekord wszechczasów kapitalizacji rynkowej BTC został ustalony zaledwie kilka dni temu (8 lutego), kiedy osiągnął poziom 888 miliardów dolarów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin stanowi obecnie 61 procent całkowitej kapitalizacji rynkowej wszystkich kryptowalut, która również osiągnęła najwyższy poziom w historii w piątek około 1,463 biliona dolarów. Łączna kapitalizacja rynkowa kryptowalut wzrosła aż o 88,5 procent od początku 2021 roku, gdy wynosiła około 776 miliardów dolarów.

Według statystyki CompaniesMarketCap, która klasyfikuje aktywa o największej liczbie obrotów na świecie według ich kapitalizacji rynkowej, bitcoin jest teraz dziewiątym największym aktywem na świecie, wyprzedzając w zeszłym tygodniu Facebooka i Teslę. Umieszczony na liście krajów według PKB, 900 miliardów dolarów BTC znajduje się pomiędzy Meksykiem (1,04 biliona dolarów) a Holandią (886 miliardów dolarów). Wyprzedza też Szwajcarię, której PKB wynosi 707 miliardów dolarów.

Kryptowaluty, szczególnie bitcoin i ethereum, zaczęły ostatnio zdobywać większe wsparcie instytucjonalne, co wywołało kolejny ogromny wzrost. W piątek pierwszy ETF na bitcoina został zatwierdzony w Ameryce Północnej.

Na początku tego tygodnia najstarszy bank w Ameryce, BNY Mellon, oświadczył, że przekaże i wyemituje bitcoiny dla swoich klientów instytucjonalnych. Główna karta kredytowa Mastercard potwierdziła również, że w tym roku zacznie umożliwiać klientom dokonywanie płatności w niektórych kryptowalutach w swojej sieci.

Kurs Bitcoina dociera do poziomu 49 000 USD

Notowania BTC/USD wzrosły w nocy do poziomu 49 000 USD tym samym ustanawiając nowy historyczny szczyt. Sesja europejska przyniosła korektę, co sprawiło, że najpopularniejsza kryptowaluta spada pod koniec tygodnia o -0,75% i kosztuje około 47 700 USD. Dalszy wzrost cen powinien doprowadzić do testu okrągłego poziomu 50 000 USD. Z drugiej strony główny poziom wsparcia plasuje się w okolicach 42 000 USD.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wartość dolara | pknorlen akcje | akcje mercator | dyskusja na temat kursu btc |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here