Naga MarketsBitcoin coraz bliżej 40 tys. dol. Wskaźniki wspierają bycze nastroje na rynku BTCCena bitcoina w weekend była świadkiem byczego zwrotu oraz jego kontynuacji w poniedziałek gdy cena podeszła niemal pod poziom 40 tys. dol., ale wielu analityków nadal nie jest pewna, czy cyfrowe aktywo jest gotowe do kontynuowania trendu wzrostowego.

  • Dane analityczne on-chain sugerują, że obecnie to byki mogą posiadać przewagę na rynku BTC
  • Dopóki jednak bitcoin nie wybije poziomu 40 tys. dol., presja podażowa nie może zostać wykluczona
  • Potwierdzeniem dominacji niedźwiedzi byłoby natomiast wybicie wsparcia na wysokości 30 tys. dol.

Bitcoin widział o wiele mocniejsze spadki w przeszłości

Do tej pory, rynek kryptowalut pozostaje na krawędzi i od dwóch miesięcy porusza się z dala od historycznych maksimów wyznaczanych na poziomie niemal 65 tys. dol. Analiza rynkowa przeprowadzona przez Delphi Digital zidentyfikowała “główną formację głowy i ramion”, która może “oznaczać więcej krótkoterminowego bólu, jeśli BTC zanurkuje poniżej 30 000 dol”.Spadek ceny o 50% w ciągu ostatnich dwóch miesięcy może wydawać się ekstremalny dla tych, którzy nie są zaznajomieni ze zmiennością rynku kryptowalut, ale nie jest to zaskoczeniem dla długoterminowych HODL-erów, którzy widzieli wielokrotnie osunięcia o jeszcze większej skali w ciągu ostatniej dekady.

Spadek ceny bitcoina od 52-tygodniowego maksimum. Źródło: Delphi Digital

Jak widać na powyższym wykresie, spadek o 70% lub więcej nie jest rzadkością w przypadku BTC, szczególnie po znacznym wzroście ceny co sugeruje, że możliwość dalszej deprecjacji jest nadal w grze, ponieważ byki walczą z niedźwiedziami w przedziale 30 000 dol.

Szybko spadające ceny wysłały nowych i starych posiadaczy bitcoina poza główne boisko gry co spowodowało, że inwestorzy sprzedali swoje udziały ze stratą, zgodnie z danymi SOPR (Spent Output Profit Ratio) podkreślonymi przez analityka kryptowalutowego filbfilb.

Bitcoin spent output profit ratio. Źródło: Decentrader

W ciągu ostatnich kilku dni pojawiły się oznaki resetu SOPR wskazujące, że średnie portfele obecnie ponownie sprzedają z zyskiem.  Crypto Fear and Greed Index (CFGI) osiągnął również najniższy poziom od wyprzedaży z marca 2020 roku zapoczątkowanej pandemią Covid-19.

Spadek BTC vs. indeks strachu i chciwości kryptowalut. Źródło: Delphi Digital

Wysoki poziom strachu doświadczany obecnie przez większość traderów sprawia, że wielu z nich siedzi z boku, ponieważ obawy o dalsze straty pozostają uzasadnioną możliwością. Dla inwestorów grających pod prąd niskie wyniki indeksu są sygnałem do “bycia chciwym, gdy inni się boją”, jak powiedziałby Warren Buffet, a powyższy wykres pokazuje, że kupowanie podczas momentów wysokiego strachu ma tendencję do przynoszenia zadowalających stóp zwrotu.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Nastroje na rynku bitcoina zaczynają siępoprawiać

Chociaż prawdą jest, że bitcoin był świadkiem spadku ceny o 30 tysięcy dolarów w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, to należy zauważyć, że, wartość nominalnego spadku jest o wiele wyższa niż rekord cenowy kryptowaluty z 2017 roku, co pokazuje jak silny był rajd z ostatnich miesięcy.

Analiza on-chain z Decentrader pokazuje, że sygnał “wyprzedania” został niedawno uruchomiony, “sugerując, że BTC może być wkrótce gotowy do odwrócenia się i ruchu w górę.”

Byczy sygnał wynikający ze wskaźnika ilości aktywnych adresów. Źródło: Decentrader

Wskaźnik nastroju badający liczbę aktywnych adresów porównuje 28-dniową zmianę ceny, pokazaną przez pomarańczową linię, z 28-dniową zmianą aktywnych adresów on-chain, która reprezentowana jest przez pasmo szarych linii.

Pomarańczowa linia poruszająca się od dołu przerywanej zielonej linii z powrotem w górę do pasma zmiany aktywnych adresów jest uważana za byczy sygnał, a to ostatnio miało miejsce 10 czerwca, wskazując na możliwość zwrotu na rynku.

Według Rekt Capital, popularnego analityka na Twitterze, BTC jest nadal na drodze do osiągnięcia nowego szczytu.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: theppro co to jest | pekao kurs | jsw akcje | forex broker | akcje celon pharma | ropa wti prognozy | kirs dolara |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here