Naga MarketsBitcoin BTC coinBitcoin zbliża się do wartości rynkowej 1 biliona dolarów. Tegoroczny wzrost rynku kryptowalut znacznie przewyższa wyniki bardziej tradycyjnych aktywów, takich jak akcje czy złoto. Największy token zwiększył wartość o ponad 415 miliardów dolarów w 2021 roku do około 956 miliardów dolarów – wynika z danych Coinpaprika. BTC kontynuuje wzrost w piątek docierając w okolice 53 000 USD.

  • BTC zwiększył wartość o ponad 415 miliardów dolarów w 2021 roku
  • Spekulanci, korporacje i inwestorzy instytucjonalni podsycają niestabilny wzrost bitcoina
  • Jeśli bitcoin wypadnie z łask inwestorów jego wartość może diametralnie spaść

Bitcoin puka do drzwi wartości rynkowej 1 biliona dolarów

Powszechnie uważa się, że spekulanci, korporacje i inwestorzy instytucjonalni podsycili niestabilny wzrost bitcoina. Zwolennicy kryptowalut walczą ze sceptykami o dominującą narrację wokół ostatniej hossy. Pierwsi postrzegają aktywa ze względu na ich zdolność do zabezpieczenia się przed ryzykiem, takim jak inflacja, podczas gdy drudzy interpretują to jako manię unoszącą się na fali globalnych bodźców monetarnych i fiskalnych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kapitalizacja bitcoina coraz bliżej 1 bln USD. Źródło: Bloomberg

Obecnie mamy do czynienia z FOMO – strachem przed przegapieniem. W czasach rekordowo luźnej globalnej polityki monetarnej i fiskalnej oraz dodruku pieniądza ten stan się powiększa i częściowo napędza obecne zainteresowanie – napisał Shane Oliver, szef strategii inwestycyjnej w AMP Capital Investors w Sydney.

W tym miesiącu Tesla ujawniła inwestycję o wartości 1,5 miliarda dolarów, a firma MicroStrategy zwiększyła sprzedaż obligacji zamiennych do 900 milionów dolarów, aby dokupić jeszcze więcej tokena.

Jeśli fundamenty firm będą ściśle powiązane z ruchami na rynku bitcoina, ponieważ nagle stały się spekulantami, zanim się zorientujemy znajdziemy się w strefie bańki – uważa Craig Erlam, starszy analityk rynkowy w Oanda Europe.

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, opublikował w piątek tajemniczy tweet, pisząc, że bitcoin „jest po prostu mniej głupią formą płynności niż gotówka”.

Oliver z AMP dodał, że jeśli bitcoin „wypadnie z łask – na przykład ze względu na regulacje rządowe lub inwestorzy po prostu przejdą do następnego nowego aktywa – jego wartość może diametralnie spaść”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin (BTC) pobija kolejne rekordy

Bitcoin kosztuje w piątek niemal 53 000 USD po pięciokrotnym wzroście wartości w ubiegłym roku. Wyniki indeksu kryptograficznego przewyższają akcje, złoto, towary i obligacje w 2021 r. Dalszy wzrost cen powinien doprowadzić do teksty okrągłego poziomu 60 000 USD. Z drugiej strony lokalne wsparcie stanowi poziom 50 000 USD, a główna zapora znajduje się w okolicach 42 000 USD tj. styczniowy szczyt.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ropa wti kurs | ropa wti forum | bitcoina | wykres dax |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here