Naga MarketsLogo Bitcoin Cash na klawiaturze komputeraBitcoin.com, firma ewangelisty kryptowalut Rogera Vera, planuje uruchomienie własnego funduszu inwestycyjnego Bitcoin Cash (BCH) o wartości 200 milionów dolarów.

Ver ogłosił powyższe podczas spotkania dot. Bitcoin Cash w Londynie 19 listopada. Wydarzenie było organizowane przez zespół portfela kryptowalutowego Blockchain.com. Od Vera wiemy, że Fundusz Ekosystemu Bitcoin Cash skoncentruje się na rozwoju rozwiązań płatniczych i nieprywatnych usługach finansowych dla tego forka BTC.

Nowy fundusz i bramki płatnicze

Szczegóły funduszu inwestycyjnego ekosystemu BCH nie są jeszcze sfinalizowane, ale nowy podmiot pozwoli ponoć na uczestnictwo w rynku inwestorów instytucjonalnych. Fundusz będzie inwestował m.in. w bramki płatnicze, platformy przetwarzania środków i cyfrowe portfele.

Nowy CEO Bitcoin.com, Stefan Rust, podobno zidentyfikował już nawet 20 potencjalnych inwestorów instytucjonalnych, którzy podzielają wizję firmy i są zainteresowani inwestowaniem w fundusz.

Bitcoin.com i giełda

To nie wszystkie newsy z obozu Vera. Firma niedawno uruchomiła też własną giełdę kryptowalut.

Dawniej Bitcoin.com było znane głównie jako strona internetowa poświęcona wiadomościom dot. BTC, BCH i innych kryptowalut. Teraz oferuje szereg usług dot. bitcoina i BCH, w tym handel kryptowalutami i ich przechowywanie. Firma, która stoi za stroną internetową, stopniowo zaczęła oferować więcej usług, odkąd jej nazwa domeny została przejęta przez Vera w 2014 roku.

Bitcoin.com uruchomił własną cyfrową giełdę dokładnie we wrześniu 2019 r., umożliwiając użytkownikom handel wieloma kryptowalutami, w tym między innymi XRP, litecoinem (LTC) i EOS.

Coraz więcej nowych funduszy kryptowalutowych

Tymczasem liczba nowych funduszy związanych z cyfrowymi walutami wydaje się rosnąć. Wczoraj bank handlujący kryptowalutami Michaela Novogratza, Galaxy Digital, ogłosił uruchomienie dwóch funduszy opartych na BTC, ukierunkowanych na „bogactwo Ameryki” i nawet zamożne osoby w wieku od 50 do 80 lat. W ubiegłym tygodniu CSO ConsenSys, Sam Cassatt, ogłosił, że jego firma inwestycyjna Aligned Capital planuje zebrać aż 50 milionów dolarów na swój pierwszy fundusz, który ma działać w tej przestrzeni.

Powyższe pokazuje rozwój i profesjonalizację rynku kryptowalut, to powinno w przyszłości przełożyć się na skoki kursu BTC.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here