Naga MarketsHaker infekujący sprzętTwórcy aplikacji Bitcoin Collector twierdzą, że daje ona użytkownikom szansę zarobienia 45 dolarów dziennie w Bitcoinie (BTC). Jednak zgodnie z niezależnym i anonimowym raportem sporządzonym przez użytkownika Frost na Twitterze, aplikacja jest zwykłym oszustwem.


Zobacz również: Bitcoin zanurkuje po odbiciu “martwego kota”. Kurs BTC oczami blogera finansowego

Wirus umożliwia kradzież środków i danych użytkowników aplikacji

Oprogramowanie jest reklamowane na stronie internetowej twórców. Przykładowo oferuje użytkownikom możliwość udostępniania unikalnego adresu URL znajomym w zamian za 3 ETH (o wartości około 800 USD) za każde 1000 osób, które go klikną. Jednak według raportu anonimowego łowcy złośliwych oprogramowań aplikacja służy do kradzieży danych logowania i pieniędzy znajdujących się na kontach użytkowników.

Początkowo przy pobraniu oprogramowania ransomware, pojawia się ostrzeżenie dla użytkowników, że wszystkie ich informacje zostały zaszyfrowane „przy użyciu najskuteczniejszych algorytmów kryptowalutowych. Żaden system na świecie nie może dokonać włamania bez znajomości hasła.”

Niedawno wirus został przekształcony w trojana, potencjalnie umożliwiającego oszustom kradzież portfeli kryptowalutowych, plików i danych logowania, robienie zrzutów ekranu i przeglądanie historii bez wiedzy ofiar. Złośliwe oprogramowania, które prześladują niedoświadczonych entuzjastów wirtualnych walut są stosunkowo powszechne w przestrzeni krypto. W zeszłym tygodniu naukowcy znaleźli aplikacje w sklepie Google Play, które imitowały portfel zewnętrzny firmy Trezor.

Jak wynika z raportu zespołu Malwarebytes Labs wśród najpopularniejszych wirusów atakujących sprzęt elektroniczny znajdują się Trojany oraz… wirusy służące do kopania kryptowalut.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here