Naga MarketsCerro Gordo to 150-letnie “miasto duchów” w Kalifornii. Zostało kupione przez inwestorów, którzy planują przekształcić to opuszczone miejsce w raj dla fanów kryptowalut. Bitcoin będzie miał więc swoje miasto?

W połowie 2018 r. dwóch inwestorów kupiło miasto Cerro Gordo za 1,4 mln USD. CNBC opisuje to miasto jako miasteczko-widmo. Są tam tylko 22 budynki. To dziwne miejsce jest położone około 200 mil na północ od Los Angeles w Kalifornii. Cerro Gordo leży też w pobliżu Parku Narodowego Doliny Śmierci.

Bitcoin City

Jak donosi teraz CNBC, dwóch młodych przedsiębiorców kupiło kilkanaście miesięcy temu to właśnie miasto. Są to Jon Bier, właściciel agencji public relations i ekspert ds. PR, oraz Brent Underwood, założyciel hostelu HK Austin w Austin w Teksasie. Ten ostatni jest także partnerem firmy doradczej i marketingowej Brass Check.

Celem przedsiębiorców jest przekształcenie 150-letniego Cerro Gordo w centrum turystyki dla fanów BTC. Pomysł jest ciekawy. Przy jednoczesnym zachowaniu klimatu starego miasta-kopalni, turyści będą mogli dokonywać płatności w bitcoinach i innych kryptowalutach. Tym samym wizja obu panów opiera się na zrobieniu z Cerro Gordo raju dla społeczności blockchaina.

Przedsiębiorcy planują również założenie tam kopalni kryptowalut. Ma się ona znaleźć w starym szybie, który ma około 1100 stóp głębokości.

W planach jest też użycie innowacyjnej technologii oszczędzania wody i uzyskiwania energii ze słońca i innych odnawialnych źródeł energii.

Kryptowaluty jako biznes życia

Pomimo wahań cen BTC i faktu, że wydobyto już ponad 80% coinów, przedsiębiorcy nadal uważają mining kryptowalut za lukratywny biznes. Pod tym względem opuszczone i odległe obszary świata wydają się być przedmiotem zainteresowania wizjonerskich inwestorów.

Na przykład w ubiegłym roku BitRiver uruchomiło farmę górniczą w pobliżu Bracka na Syberii. Teraz stała się ona największym rosyjskim zakładem wydobywającym BTC.

Z kolei w październiku ubiegłego roku Bitmain, operator największych światowych kopalni kryptowalut, uruchomił farmę wydobywczą o mocy 50 MW w Rockdale w Teksasie. Celem firmy jest uczynienie z tej farmy najważniejszego zakładu wydobywczego na świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here