Naga Markets

Bitcoin City - Salwador wybuduje zeroemisyjne miasto oparte na kryptowalutachNayib Bukele, prezydent Salwadoru, ogłosił niedawno, że kraj zbuduje neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla Bitcoin City. Miasto nie będzie miało żadnych podatków od nieruchomości, dochodów lub zysków kapitałowych, a ogromne przedsięwzięcie będzie częściowo finansowane z obligacji opartych na bitcoinie o wartości 1 mld USD wyemitowanych przez Blockstream.

Bitcoin City – przyszłość czy utopia?

Na początku ubiegłego tygodnia, podczas konferencji Latin American Bitcoin and Blockchain Conference, prezydent Nayib Bukele ogłosił plany stworzenia miasta we wschodniej prowincji kraju La Union.Powstanie pierwszego w historii Bitcoin City – miasta w pełni opartego na kryptowalutach, z zupełnie innowacyjnym systemem podatkowym, administracyjnym i społecznym ma stać się urzeczywistnieniem marzeń świata zdecentralizowanych finansów.

Kończąc konferencje, Bukele powiedział, że przedsięwzięcie zostanie sfinansowane za pomocą obligacji o wartości 1 mld USD, opartych na bitcoinie, które w przyszłym roku zostaną wyemitowane przez Blockstream.

Jednak pomysł sprzedaży stokenizowanych 10-letnich obligacji denominowanych w dolarach o wartości 1 mld USD nie przypadł do gustu sporej części mieszkańców Salwadoru. Zwłaszcza że kraj ten posiada jedne z najmniej wartościowych obligacji rządowych wśród rynków wschodzących.

Samo miasto swoim kształtem będzie przypominało monetę, a zbudowane zostanie u podnóża wulkanu Conchagua, aby wykorzystać jego energię geotermalną do zasilania całej infrastruktury miasta. Dzięki temu Bitcoin City będzie całkowicie neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla, a cała zużywana przez nie energia będzie pochodzić ze źródeł odnawialnych.

W CFD na kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

72% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty

Bukele porównał Bitcoin City do Aleksandrii Aleksandra Wielkiego, mówiąc, że ma ono potencjał stać się wzorem dla innych państw, a także globalnym centrum finansowym.

Zapowiadane globalne centrum finansowe nie miałoby podatku od nieruchomości, dochodu lub zysków kapitałowych. Wszystkie koszty infrastrukturalne i komunalne byłyby pokryte przez 10% podatek od sprzedaży (VAT), który byłby jedynym wydatkiem wobec państwa ponoszonym przez jego mieszkańców.

Ogłoszenie Bukele spotkało się z owacją na stojąco ze strony tłumu i było szeroko komentowane przez światowe media. Cały sektor kryptowalutowy gorąco pochwalił tę zapowiedź, oklaskując prezydenta za jego otwartą i wizjonerską postawę.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs euro | kurs franka | mercator kurs | cena ropy brent | xtb akcje | kurs dolara nowozelandzkiego prognozy | co to blik |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here