Naga MarketsBitcoin BTCChainalysis opublikowało raport dla rynku BTC. Według firmy w blockchainie kryptowaluty zaobserwowano imponujący ruch – zwłaszcza słynnego już 13 marca. Co dalej wydarzy się w obszarze cyfrowych walut? 

Problem polega na tym, że w dniach 12-13 marca bitcoiny wysyłano na giełdy, aby je sprzedać. To spowodowało gwałtowny spadek ceny do 3000 USD. Oznaczało to przy okazji największy dzienny spadek BTC w ciągu ostatnich siedmiu lat.

Czy cena Bitcoin się ustabilizowała?

Chociaż skala ruchu w sieci kryptowaluty pozostaje wysoka – dwukrotnie wyższa niż wcześniejsza średnia dzienna – według Chainalysis, cena BTC wydaje się na razie stabilizować.

„Większość bitcoinów na giełdach została sprzedana, a nadwyżka [podaży] wydaje się na razie skończona”.

Firma oferuje kilka możliwych wyjaśnień dot. stabilizowania się ceny. Chociaż transfery o wielkości między 10 a 1000 BTC stanowiły 70 proc. przepływu kryptowalut, Chainalysis twierdzi, że ogólna ilość BTC w obiegu w tych dniach nie była wystarczająca, aby wyrządzić trwałe szkody dla kursu:

„Większość dostępnych bitcoinów nie została wypłacona, co sugeruje, że większość zwolenników BTC chętnie je trzyma.”

Przyszłe problemy rynku kryptowalut

Problem tkwi w czymś innym. Firmy w Europie i w całych Stanach Zjednoczonych są zamykane lub ograniczają swoją działalność przez koronawirusowy kryzys. Coraz więcej podmiotów przechodzi na pracę zdalną. Przez to przyszłość wszystkich rynków finansowych jest niepewna. Międzynarodowe ograniczenia dot. podróżowania w celu zwalczania rozprzestrzeniania się wirusa z Wuhan nadal uderzają w różne rynki.

Chainalysis w stosunku do przyszłości BTC stwierdza więc:

„Trudno przewidzieć, w którym kierunku pójdzie rynek bitcoinów. Duże ruchy w sieci okazały się jednak dobrym wskaźnikiem dot. zwiększonej zmienności, dlatego zalecamy monitorowanie kwot przenoszonych na giełdy.”

Udało się nam porozmawiać z przedstawicielami kilku giełd i kantorów, które oferują handel kryptowalutami. W ostatnich dniach także na nich rejestrowano rekordowe zakupy BTC. Zgodnie z naszymi informacjami rośnie też liczba nowych użytkowników, którzy dotąd nie interesowali się cyfrowymi walutami. To dobry prognostyk na przyszłość. Tyle że dalszą. Nie jest jasne, co wydarzy się w skali paru miesięcy…Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here