Naga MarketsBitcoin: cenę kryptowaluty kształtują kontrakty futures na CMEDane Wilshire Phoenix sugerują, że kształtowanie się ceny BTC jest dziś napędzane przez kontrakty futures na CME.

  • Dziś cenę BTC kształtuje rynek futures.
  • Takie wnioski płyną z raportu Wilshire Phoenix, który został opublikowany dokładnie 14 października.

Bitcoin, cena kryptowaluty i kontrakty futures

14 października firma inwestycyjna Wilshire Phoenix opublikowała raport Efficient Price Discovery, w którym szczegółowo opisano, w jaki sposób kontrakty terminowe CME dot. bitcoina (BTC) wpływają na cenę kryptowaluty na zwykłym rynku.

Firma doszła do wniosku, że „kontrakty futures na bitcoiny CME przyczyniają się bardziej do kreowania ceny niż powiązane z nimi rynki spot”. Naukowcy zasugerowali również, że “kontrakty terminowe CME bitcoina stały się znaczące, czego dowodem jest nie tylko wolumen obrotu i otwarte zainteresowanie, ale także wpływ na kształtowanie się cen spot”.

Wpływ stablecoinów i giełd

Eksperci z Cointelegraph twierdzą, że raport Wilshire Phoenix jest “krokiem we właściwym kierunku, a badanie opiera się na nienagannej metodologii”. Jak twierdzą, “jest wystarczająco dużo dowodów na poparcie wniosku, że kontrakty futures na bitcoiny CME prowadzą do kształtowania się cen” kryptowalut na zwykłych giełdach z USD.

Trzeba jednak dodać, że analiza firmy nie obala też jednoznacznie tego, że ​​formowanie się ceny bitcoina ma także miejsce na Binance, Bitfinex, Huobi lub OKEx. Inwestorzy instytucjonalni, głównie ci z siedzibą w USA, mogą nie być zainteresowani mniej regulowanymi giełdami lub ceną bitcoina wyrażoną w stablecoinach, ale to nie znaczy, że te ostatnie dane są nieistotne dla kształtowania się ogólnej wartości rynkowej kryptowaluty.

Jeśli chodzi zaś o mniejszego inwestora detalicznego, korzystanie z szerszego zestawu giełd i cen na nich jest dla niego z pewnością bardziej sensowne w kwestii badania ceny dla aktywów takich jak bitcoin.

Podsumowując: wnioski Wilshire Phoenix są intrygujące, ale nie odpowiadają jednak w pełni na to, kto i jak kształtuje cenę BTC.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here