Naga MarketsHard forkNa przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy wiele się zmieniło na rynku kryptowalut. Nie chodzi tu głównie o wzrost zainteresowania i zrozumienia czym są waluty wirtualne przez szersze społeczeństwo ale o rozwój samej branży. Jednym z istotnych elementów były hard forki. Mimo, że pierwszy podział sieci BTC nastąpił 1 sierpnia 2017 roku, a więc po niemal 9 latach istnienia cyfrowego złota, to od tego czasu forków było już tyle, że ciężko je nawet policzyć. Większość z nich pozostaje jednak niezauważona i nie wpływa w żaden sposób na wycenę kryptowaluty. Tym razem mamy jednak do czynienia z czymś, czego nie sposób przegapić.


Hard Fork Bitcoin Cash już 15 listopada br.

Hard fork jest niczym innym jak podziałem łańcucha bloków. Dochodzi do niego wtedy, gdy dwa obozy nie mogą dojść do porozumienia w kwestii dalszego rozwoju bądź rozwiązania jakiegoś problemu związanego z projektem kryptograficznym. Bez wątpienia jednym z najgłośniejszych i najważniejszych był pierwszy podział sieci Bitcoin, kiedy oprócz BTC powstał Bitcoin Cash (BCH).

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz także: Hard Forki zagrażają stabilności kryptowalut

Mimo, że zwolennicy większych bloków wydawali się do tej pory dość zgodni i jednomyślni, to jak się okazuje, wystarczyło zaledwie kilkanaście miesięcy, by społeczność Bitcoin Cash została podzielona. W rezultacie, 15 listopada 2018 roku dojdzie do podziału sieci BCH.

Ogłoszenie tej informacji przez Binance i portal Bitcoin.com (należący do Rogera Vera – zwolennika BCH) sprawiło, że wartość Bitcoin Casha w ciągu zaledwie 5 dni wzrosła o niemal 45%, a wolumen 24-godzinny zwiększył się siedmiokrotnie osiągając pułap $1,4 mld. Być może jeszcze do niedawna wzrosty te nie zrobiłyby na nikim większego wrażenia. Biorąc jednak pod uwagę obecną stagnację zauważalną na niemal całym rynku walut wirtualnych, zmienność ta wydaje się być nie lada niespodzianką.

Notowania Bitcoin Cash
Źródło: coinpaprika.com

Wzrosty te wspierała także deklaracja zespołu giełdy Coinbase, która zamierza wesprzeć najnowszy hard fork BCH:

„Kolejny hard fork BCH planowany jest na 15 listopada 2018 roku, a Coinbase przygotowuje się do obsługi opublikowanej roadmapmap z bitcoincash.org” – napisał zespół Coinbase w oświadczeniu


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułJustin Sun (TRON): 3 miliony na działania charytatywne
Następny artykułPre-Market: Kolejne sankcje wobec Iranu pod wpływem krytyki oraz oczekiwanie na decyzję FED
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here