Naga MarketsLogo Bitcoin Cash na klawiaturze komputeraBitcoin Cash (BCH) jest już po pierwszym w swojej historii halvingu. Cena kryptowaluty wzrosła o 11,2 proc. w ciągu doby. Czy to prognoza dla BTC na najbliższą przyszłość? W maju halving ma bowiem zajść w sieci “zwykłego” bitcoina.

  • Dynamiczny skok ceny BCH.
  • Jak w czasie halvingu zachowa się BTC?

W ciągu 24 godzin cena Bitcoin Casha wzrosła o 11,2 proc., z 249,23 USD, do 277,22 USD (teraz spadła do 242 USD).

Bitcoin – wiemy już, że wzrośnie w czasie halvingu?

Podobnie na wykresie zyskał Bitcoin Satoshi Vision. Ten skok miał też zapewne związek z halvingiem. Niektórzy obserwatorzy rynku kryptowalut twierdzą, że może to oznaczać, że BTC zachowa się już w maju zupełnie tak samo.

Sprawa nie jest tak prosta. Wcześniej (BTC przechodził już w swojej historii aż dwa halvingi) faktycznie podział nagrody w sieci kryptowaluty prowadził w trochę dłuższej perspektywie (nawet kilkunastu miesięcy) nie tyle do powstania hossy, ale nawet bańki spekulacyjnej. Możemy uznać, że teraz sprawa będzie wyglądała podobnie.

Zresztą coraz częściej słychać głosy, które sugerują, że BTC zyska dzięki kryzysowi gospodarczemu, jaki teraz się rozpoczął.

O wpływie ostatnich wydarzeń na kurs BTC mówił ostatnio np. Chris Bendikson, dyrektor ds. badań w CoinShares. Twierdzi on, że wierzy, że niedawna krach cenowy na BTC, który miał miejsce w marcu, przygotował już górników na halving i najgorsze, co może mieć miejsce. Tym samym podział nagrody w sieci nie będzie miał już negatywnego wpływu na rynek miningu. Osoby z przestarzałym sprzętem zostały już zmuszone do porzucenia działalności. Jako ekspert dodał: „Oznacza to, że górnicy prawdopodobnie nie będą musieli sprzedawać tak dużej części swoich wydobytych monet, jak przed halvinginem (…)”.

Kurs BTC dzisiaj

Dziś za 1 BTC należy – w momencie pisania tych słów – zapłacić ponad 7000 USD. Z kolei za 1 token ETH na giełdach płaci się ponad 164 USD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here