Naga MarketsFork Bitcoina (wyczekiwany widelec!) już tu jest. I oczekuje się, że zmieni sieć blockchain. W jaki sposób? Wciąż nie wiadomo jak Bitcoin Cash ma wpłynąć na wycenę BTC, lecz poniżej przedstawiam chronologiczny spis wydarzeń ważnych dla wszystkich użytkowników sieci. 


1 sierpnia, 00:00 GMT

O tej godzinie wystartował BIP 148. Od czasu gdy sieć Bitcoina działa na BIP 91 to wydarzenie nie wpłynie znacząco na cenę BTC.

1 sierpnia, 12:20 GMT

To godzina, kiedy Bitcoin Cash oficjalnie wystartuje, a górnicy wydobywający BCC stworzą bloki większe od 1 MB, co rozdzieli znaną nam obecnie sieć.

Jeśli mniej niż 16% obecnej mocy obliczeniowej obecnej na rynku BTC przejdzie do obliczania Bitcoin Cash, wówczas pierwsze transakcje mogą trwać nawet godzinę. Nie powinno to jednak wpłynąć na łańcuch Bitcoina. Jeśli migracja mocy obliczeniowej będzie większa – do 50%, wówczas czas transakcji skróci się do zaledwie dwudziestu minut. Dopiero takie posunięcie spowolni prędkość wydobycia BTC. Przejście ponad połowy mocy obliczeniowej z BTC na BCC będzie oznaczać czas transakcji liczony w minutach lub nawet sekundach co znacząco spowolni łańcuch Bitcoina.

Handel kryptowalutami umożliwia platforma eToro

3-14 sierpnia

Wciąż nie wiadomo jak duże poparcie społeczności ma Bitcoin Cash. Jeśli moc obliczeniowa stojąca za nim będzie zbyt niska, wówczas cały rynek będzie miał spore problemy z rozwojem. Nie przychylałbym się jednak do popularnej opinii krążącej w internecie, według której górnicy mieliby migrować pomiędzy Bitcoinem a Bitcoin Cash w zależności od wyceny dwóch walut. To zbyt drogie rozwiązanie, które jeszcze długo nie będzie miało racji bytu.

SegWit powinien zabezpieczyć sieć Bitcoina na pewien czas. Jak długi? To zależy od ilości mocy obliczeniowej która przeniesie się na BCC. Gdy SegWit w końcu zostanie wprowadzony, a kod aktywowany, wówczas sieć Bitcoina zacznie wspierać bloki o waze wyższej niż 1 MB.


Artykuł opublikowany dzięki uprzejmości eToro. Autorem tekstu jest Zac Chester, analityk i ekspert rynków kapitałowych eToro.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here