Naga MarketsLogo Bitcoin Cash na klawiaturze komputeraW swoim ostatnim tweecie, twórca platformy Ethereum, Vitalik Buterin, powiedział, że bitcoin (BTC) i bitcoin cash (BCH) to nie to samo.

„Bitcoin cash to nie BTC”, zauważa Buterin w tweecie z 1 lutego.

Właściwie stosunek Vitalika do najsłynniejszego forka BTC nie jest jasny. Nie jest on może w 100 proc. przeciwko BCH, chociaż wyraźnie rozróżnia to, że BCH nie jest BTC i robił to nawet w 2017 roku.

Historia trudnej relacji: bitcoin cash a Buterin

Kilka miesięcy po tym, jak w 2017 roku w wyniku hark forka BTC został podzielony na dwie monety – BTC i BCH – Buterin opublikował na pozór pozytywny komentarz dot. BCH. „Uważam, że BCH jest uzasadnionym pretendentem do nazwy BTC”, Buterin napisał na Twitterze 13 listopada 2017 r.

Chociaż można interpretować ten tweet jako wsparcie dla BCH, dodatkowy tweet Buterina tego samego dnia wyraźnie pokazuje coś jeszcze innego.

„To powiedziawszy, teraz myślę, że próba twierdzenia, że “BCH = bitcoin” jest złym pomysłem, ponieważ jest opinią mniejszości w [kontrze do] większej społeczności BTC”, przekazał w kolejnym tweecie.

 

Z kolei po roku Buterin napisał:

„[Postawa typu] bitcoin cash to bitcoin” jest w tym momencie nierealistyczne, ale sama nazwa bitcoin cash jest w porządku.”

Teraz zaś dodał:

„Jeśli zastanawiasz się, po której stronie jestem w tym wszystkim, jestem po stronie poważnego potraktowania wyzwań związanych z dobrami publicznymi i jestem otwarty na dostosowanie ideologicznych uprzedzeń przy jednoczesnym zachowaniu przywiązania do podstawowych wartości decentralizacji w celu spełnienia ich.”

Wojna bitcoinów

Krótko mówiąc, Buterin jest otwarty na nowe inicjatywy. Ma rację, bowiem każda z nich może wnieść coś nowego do projektu BTC, blockchaina i kryptowalut.

BCH budzi jednak niezdrowe emocje głównie za sprawą swojej genezy i postawy twórców, którzy zbyt radykalnie podchodzą do swojego projektu i próbują wszystkim w koło wmówić, że ich moneta to ten prawdziwy BTC, co kłóci się z powszechnym przekonaniem większej części społeczności cyfrowych walut.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here