Naga MarketsCraigh Wright, nazywa siebie Satoshi Nakamoto a Bitcoin SV jedynym słusznym Bitcoinem

W trakcie wtorkowej sesji wartości kryptowaluty Bitcoin Cash SV (BSV) wzrastała o 120%, testując poziomy powyżej 130 dolarów. Wszystko za sprawą informacji, że Craig Wright, główna postać stojąca za cyfrowym aktywem, otrzymał rejestrację praw autorskich do whitepaper oryginalnego Bitcoina oraz kodu kryptowaluty z 2009 roku.


Bitcoin samozwańczego Satoshi Nakamoto wyraźnie w górę. Co oznacza rejestracja praw autorskich?

Craig Wright, jeden z głównych zaangażowanych w hard fork Bitcoina, który doprowadził do powstania Bitcoin Cash, a następnie kolejnego podziału sieci i wydzielenia Bitcoin Cash SV (BSV), od dawna utrzymuje, że jest Satoshim Nakamoto, twórcą Bitcoina oraz całej koncepcji kryptowalut. Chociaż jego działania oraz wypowiedzi budzą spore kontrowersje, to udało mu się zarejestrować prawa autorskie do whitapeper Bitcoina o nazwie: „Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System” oraz do oryginalnego kodu kryptowaluty z 2009 roku. Dokumenty potwierdzające rejestrację dostępne są tutaj oraz tutaj. Potwierdzenia wystawione przez United States Copyright Office informują, że prawa autorskie do wspomnianych posiada Craig Wright, jak i właśnie Satoshi Nakamoto.

Należy jednocześnie zauważyć, że wspomniane rejestracje nie oznaczają praw własności, ani nie reprezentują oficjalnych patentów. Zazwyczaj są jednak pomocne w przypadku pozwów i spraw sądowych dotyczących prób ustalenia wspomnianych właśnie praw własności. Dyrektor wykonawczy w Coin Center, Jerry Brito, zauważa, że rejestracja praw autorskich jest jedynie jak wypełnienie formularza:

„Copyright Office nie prowadzi dochodzenia odnośnie prawidłowości składanego wniosku, jedynie go rejestruje. Na całe nieszczęście, nie ma oficjalnego sposobu zmiany rejestracji. Jeżeli pojawiają się konkurencje wnioski, Biuro dokona ich rejestracji”.

Zobacz również: Bitcoin to nie to samo co BTC, twierdzi Craig Wright

Bitcoin Cash SV (BSV) w górę o 120% po najnowszych doniesieniach

Niezależnie od tego czy rejestracja dokonana przez Wrighta ma jakąkolwiek moc i znaczenie prawne, inwestorzy kryptowalutowi odebrali ją z niezwykłą euforią, windując cenę Bitcoin Cash SV o 120%. W kluczowym momencie sesji za 1 BSV płacono ponad 135 dolarów, co jest najwyższą wartością od grudnia zeszłego roku:

kurs Bitcoin Cash SV
Bitcoin Cash BSV zyskiwał we wtorek 120% po informacjach udostępnionych przez Craiga Wrighta

Wzrost cen przełożył się również na wzrost wolumenów handlowych wynoszących w przeciągu ostatniej doby ponad 470 milionów dolarów, co plasuje BSV na 13. miejscu pod względem obrotu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here