TMS


Bitcoin Cash SV

Logo Bitcoin Cash SV1 sierpnia 2017 roku miał miejsce pierwszy hard fork czyli podział sieci Bitcoin, w skutek którego powstała nowa kryptowaluta – Bitcoin Cash (BCH). Rozłam ten nastąpił wskutek braku porozumienia w społeczności odnośnie sposobu skalowania i dalszego rozwoju sieci BTC. Okazuje się jednak, że zespół deweloperów pracujących nad rozwojem BCH też się miedzy sobą poróżnił. Fakt ten przyczynił się do kolejnego hard forka, w skutek którego powstał Bitcoin Cash SV (BCHSV).

Bitcoin Cash SV cena

Ewolucja Bitcoina jest stałym elementem debaty wśród społeczności krypto-programistów, którzy posiadają przeciwstawne poglądy na temat tego, jaką technologię wdrożyć i jakie nagrody powinni otrzymywać górnicy za swoją pracę.

W lipcu 2017 r. część społeczności Bitcoin, na czele z Rogerem Verem ogłosiła, że przyjęcie protokołu Bitcoin Improvement Proposal (BIP 91) bez zwiększania rozmiaru bloku było jednostronną ofertą skierowaną tylko dla tych, którzy chcieliby wykorzystać najstarszą z kryptowalut w celach czysto inwestycyjnych, a nie jako walutę do przeprowadzania transakcji, zgodnie z tym co w swoim manifeście pisał Satoshi Nakamoto. Część społeczności sprzeciwiła się proponowanemu planowi SegWit, który Bitcoin zamierzał wprowadzić w celu zwiększenia wielkości bloków i zadeklarowała, że chce podziału łańcucha. W rezultacie, 1 sierpnia 2017 roku na świat przyszedł Bitcoin Cash.

15 listopada 2018 roku został przeprowadzony natomiast hard fork sieci Bitcoin Cash, w skutek którego powstał Bitcoin Cash ABC i Bitcoin Cash SV. Podział BCH miał na celu całkowite nadpisanie skryptów sieci Bitcoin ABC i zwiększenie wielkości bloku Bitcoin Cash z 32MB do maksymalnie 128MB, z których wszystkie mają zwiększyć przepustowość i skalę sieci.

Cztery fundamenty, które formułują podstawy roadmap’y (mapy drogowej) Bitcoin SV, aby stworzyć jeden blockchain dla świata to: stabilność, skalowalność, bezpieczeństwo, i bezpieczne natychmiastowe transakcje (bez potwierdzeń w sieci).

Bitcoin SV koncentruje się przede wszystkim na zwiększeniu wydajności, poprzez większe domyślne lub konfigurowalne przez górników rozmiary bloków oraz poprawę wydajności. Poprzez umożliwienie masowego skalowania, Bitcoin SV zamierza utorować drogę dla blockchainu BCH, by wspierać znacznie wyższe wolumeny transakcji i więcej opłat transakcyjnych dla górników. Jest to ważne dla górników, aby utrzymać rentowność, ponieważ nagroda za wydobycie bloku zmniejszy się o połowę w 2020 r. (redukując z 12 BCH do 6,25 BCH za każdy blok), a w późniejszych latach ponownie o połowę.

Masowe skalowanie jest również ważne, aby przekonać przedsiębiorstwa do stosowania BCH w aplikacjach typu blockchain – co będzie wymagało dużych bloków i dużej przepustowości.

Deweloperzy wierzą, że Bitcoin Cash stanie się walutą globalną. By tak się jednak mogło stać, muszą oni zapewnić poziom bezpieczeństwa współmierny do globalnego systemu pieniężnego. W tym celu projekt Bitcoin SV skupił się na rygorystycznej kontroli jakości dla oprogramowania węzła górniczego.

Informacje podstawowe o walucie Bitcoin Cash SVInvest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here