Naga MarketsLogo Bitcoin Cash SV1 sierpnia 2017 roku miał miejsce pierwszy hard fork czyli podział sieci Bitcoin, w skutek którego powstała nowa kryptowaluta – Bitcoin Cash (BCH). Rozłam ten nastąpił wskutek braku porozumienia w społeczności odnośnie sposobu skalowania i dalszego rozwoju sieci BTC. Okazuje się jednak, że zespół deweloperów pracujących nad rozwojem BCH też się miedzy sobą poróżnił. Fakt ten przyczynił się do kolejnego hard forka, w skutek którego powstał Bitcoin Cash SV (BCHSV).

Bitcoin Cash SV – co to jest?Ewolucja Bitcoina jest stałym elementem debaty wśród społeczności krypto-programistów, którzy posiadają przeciwstawne poglądy na temat tego, jaką technologię wdrożyć i jakie nagrody powinni otrzymywać górnicy za swoją pracę.

W lipcu 2017 r. część społeczności Bitcoin, na czele z Rogerem Verem ogłosiła, że przyjęcie protokołu Bitcoin Improvement Proposal (BIP 91) bez zwiększania rozmiaru bloku było jednostronną ofertą skierowaną tylko dla tych, którzy chcieliby wykorzystać najstarszą z kryptowalut w celach czysto inwestycyjnych, a nie jako walutę do przeprowadzania transakcji, zgodnie z tym co w swoim manifeście pisał Satoshi Nakamoto. Część społeczności sprzeciwiła się proponowanemu planowi SegWit, który Bitcoin zamierzał wprowadzić w celu zwiększenia wielkości bloków i zadeklarowała, że chce podziału łańcucha. W rezultacie, 1 sierpnia 2017 roku na świat przyszedł Bitcoin Cash.

15 listopada 2018 roku został przeprowadzony natomiast hard fork sieci Bitcoin Cash, w skutek którego powstał Bitcoin Cash ABC i Bitcoin Cash SV. Podział BCH miał na celu całkowite nadpisanie skryptów sieci Bitcoin ABC i zwiększenie wielkości bloku Bitcoin Cash z 32MB do maksymalnie 128MB, z których wszystkie mają zwiększyć przepustowość i skalę sieci.

Cztery fundamenty, które formułują podstawy roadmap’y (mapy drogowej) Bitcoin SV, aby stworzyć jeden blockchain dla świata to: stabilność, skalowalność, bezpieczeństwo, i bezpieczne natychmiastowe transakcje (bez potwierdzeń w sieci).

Bitcoin SV koncentruje się przede wszystkim na zwiększeniu wydajności, poprzez większe domyślne lub konfigurowalne przez górników rozmiary bloków oraz poprawę wydajności. Poprzez umożliwienie masowego skalowania, Bitcoin SV zamierza utorować drogę dla blockchainu BCH, by wspierać znacznie wyższe wolumeny transakcji i więcej opłat transakcyjnych dla górników. Jest to ważne dla górników, aby utrzymać rentowność, ponieważ nagroda za wydobycie bloku zmniejszy się o połowę w 2020 r. (redukując z 12 BCH do 6,25 BCH za każdy blok), a w późniejszych latach ponownie o połowę.

Masowe skalowanie jest również ważne, aby przekonać przedsiębiorstwa do stosowania BCH w aplikacjach typu blockchain – co będzie wymagało dużych bloków i dużej przepustowości.

Deweloperzy wierzą, że Bitcoin Cash stanie się walutą globalną. By tak się jednak mogło stać, muszą oni zapewnić poziom bezpieczeństwa współmierny do globalnego systemu pieniężnego. W tym celu projekt Bitcoin SV skupił się na rygorystycznej kontroli jakości dla oprogramowania węzła górniczego.

Informacje podstawowe o walucie Bitcoin Cash SVChcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułAmRest [EAT], British Automotive Holding [BAH] – Gorące spółki dnia 10.12.2018
Następny artykułBitcoin zyskuje 16% w 48 godzin i odbija od rocznych minimów
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here