Naga MarketsBitcoin Cash - prognoza ceny kryptowaluty na najbliższe lata Bitcoin Cash (BCH) jest dziesiątą co do wielkości kryptowalutą i jednym z największych i najważniejszych forków bitcoina (BTC). Cyfrowa waluta powstała w połowie 2017 roku, kiedy trwała najsłynniejsza hossa w historii rynku krypto. W tym czasie, deweloperzy i górnicy debatowali nad potencjalnymi rozwiązaniami, które pomogłyby Bitcoinowi rozwiązać problem skalowalności.

  • Bitcoin Cash w ostatnim czasie traci na znaczeniu i spada z pocyji trzeciej do dziesiątej największej kryptowaluty pod względem kapitalizacji
  • Analitycy Capital.com pokazują jednak projekcje, które sugerują, że w przeciągu kolejnych 5 lat wartość BCH może być zdecydowanie wyższa

Bitcoin Cash – czym jest i dlaczego jest ważny dla branży?

Bloki BCH mogą teraz obsługiwać 8 MB danych, w przeciwieństwie do 1 MB w przypadku Bitcoina, i jest on oparty na technologii znanej jako „segregowany świadek”, lub SegWit2x, co sprawia, że ilość danych, które muszą być zweryfikowane, jest mniejsza.

Te artykuły również Cię zainteresują
W rezultacie, BCH jest szybszym łańcuchem blokowym, który teoretycznie może obsłużyć więcej transakcji, i zrobić to szybciej niż jego „krewny” Bitcoin.

Analiza BCH: opowieść o najbardziej udanej pochodnej BTC

Bitcoin Cash został oficjalnie wprowadzony na rynek 24 lipca 2017 roku i w momencie debiutu uważano go za lepszą wersję Bitcoina – przynajmniej przez niektórych. Przyciągał on uwagę na tyle, że jego cena zaczęła dość szybko rosnąć.

Cena kryptowaluty gwałtownie wzrosła, osiągając najwyższy poziom 21 grudnia 2017 roku. W momencie wprowadzenia na rynek wynosiła 543 USD, a w niespełna 5 miesięcy BCH zanotował rekordowy odczyt – 3556 USD, mniej więcej w tym samym czasie, kiedy Bitcoin osiągnął szczyt 20000 USD.

Niestety, „krypto-zima”, jak określa się ten okres, nie była ostatnim trudnym momentem dla BCH. Projekt miał mieć swój własny hard fork w listopadzie 2018 roku, który posłużyłby implementacji nowych aktualizacji. „Oryginalna” sieć Bitcoin Cash miała zostać porzucona, a nową główną siecią miała stać się ta powstała w wyniku forka.

Od tego momentu kurs BCH/USD znacznie wzrósł, chociaż nigdy nie udało się osiągnąć poziomu wartości początkowej, a tym bardziej zbliżyć się do szczytów.

W 2019 i 2020 roku cena miała momenty wzrostowe, jednak nie były to spektakularne zmiany. Pomiędzy lutym a listopadem Bitcoin Cash (BCH) pozostał stosunkowo stabilny, przez większość tego okresu wahając się między 230 a 270 dolarów.

Capitalcom

Co może spowodować, że cena wzrośnie?

W zasadzie Bitcoin Cash jest bardziej kompleksowym łańcuchem blokowym niż sam Bitcoin i jako taki może stać się głównym łańcuchem blokowym dla dokonywania płatności online, przynajmniej w teorii.

Należy również pamiętać, o konsekwencjach hard forka. Zasadniczo problem, który spowodował hard fork był taki, że jedna grupa deweloperów BCH chciała wprowadzić 8% podatek od wydobycia BCH, co oznaczałoby, że 8% wydobytych monet BCH będzie redystrybuowane do BCH ABC w celu sfinansowania rozwoju protokołu.

Bitcoin Cash Node był przeciwko zaproponowanemu rozwiązaniu i finalnie  otrzymał o wiele większe wsparcie, sądząc po rozmiarze hashpower. Oznacza to, że dominujący projekt to ten, którego przedstawiciele zdecydowali się nie wprowadzać podatku górniczego dla swojej społeczność, co prawdopodobnie pomoże mu przyciągnąć więcej uwagi i jeszcze bardziej podnieść jego cenę.

Mimo, że wokół BCH było zawsze pełno kontrowersji, to nadal posiada dość dużą grupę zwolenników, którzy będą nadal wspierać projekt i zwiększać jego wartość.

Prognoza ceny Bitcoin Cash na 2021 rok i kolejne lata: czy należy spodziewać się problemów?

Ciekawa sytuacja Bitcoin Cash sprawiła, że wielu inwestorów żywo interesuje się tym, co stanie się z ceną kryptowaluty w przyszłości.

Przeglądając prognozy Bitcoin Cash można zauważyć, że nie brakuje wśród nich ekspertów, którzy są nastawieni bardzo byczo. Jednym z nich jest Roger Ver, który stwierdził, że BCH może podwoić swoją cenę na przestrzeni najbliższych 12 miesięcy. Jeśli ten scenariusz się sprawdzi, to cena przekroczyłaby 500 dolarów do listopada przyszłego roku.

Należy pamiętać, że Ver opracował tę prognozę zanim zdarzył się ostatni hard fork zaznaczając, że może on poważnie uszkodzić BCH. Jednym z problemów z podawaniem dokładnych prognoz cen Bitcoin Cash jest fakt, że BCH jest wciąż stosunkowo nowym projektem. Szczególnie jeśli porównanym go z Bitcoinem, który ma ponad 12 lat historii.

Dodatkowo, trzy i pół roku obecności BCH na rynku było wypełnione wydarzeniami, które gwałtownie wpływały na cenę, nie dając możliwości na ukształtowanie się naturalnego trendu.

Wśród analityków znajdziemy prognozy Bitcoin Cash bardziej optymistyczne niż ta przedstawiona przez Vera, według których BCH może przekroczyć poziom 700 dolarów do lipca 2021 roku i powrócić do tej granicy we wrześniu 2021 roku po krótkiej korekcie.

W przypadku długoterminowej prognozy Bitcoin Cash – na rok 2022 i kolejne lata – niektórzy, jak np. Trading Beasts, uważają, że cena BCH ostatecznie spadnie do średnio 252 dolarów w styczniu 2022 roku, z możliwością wzrostu do 375 dolarów do grudnia 2022 roku.

Z drugiej strony portal LongForecast spodziewa się, że do końca 2023 roku BCH spadnie do zaledwie 50 dolarów, co rysuje potencjalnie przyszłość  Bitcoin Cash w dość ciemnych barwach.

Bardziej optymistyczny jest serwis DigitalCoinPrice zakładając, że do grudnia 2025 roku BCH osiągnie 1138 dolarów, a następnie wzrośnie do 1399 dolarów w 2026 roku.

Pełna treść analizy Capital.com dostępna jest w tym miejscu.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here