Naga MarketsLogo Bitcoin Cash na klawiaturze komputeraPo hard forku bitcoin cash (BCH) ma poważne problemy. Czy to początek końca popularnego i kontrowersyjny forka bitcoina?

Według nowych analiz, ostatni hard fork BCH jest związany z poważnymi problemami. W jego czasie doszło do ataku 51%. Atakujący był w stanie „rozesłać transakcje, które spełniły warunki ważności mempool, ale nie przeszły kontroli konsensusu”. Górnicy próbujący produkować bloki z transakcjami nie byli w stanie tego zrobić, zamiast tego produkowali więc puste bloki.

Problemy Bitcoin Cash

Także sieć konsensusowa uniemożliwiła odzyskanie środków wysłanych na adresy SegWit. Zgodnie z badaniami BitMex „mogło [to] doprowadzić do przemyślanej i skoordynowanej reorganizacji 2 łańcuchów bloków”.

Jak stwierdził użytkownik Reddita o nicku „FerriestaPatronum”:

„Wygląda na to, że w regułach akceptacji mempoolu pojawił się mały błąd po [hard forku]… Z tego, co obecnie rozumiem, wygląda na to, że licznik operacji został zweryfikowany za pomocą starych reguł, a nie nowych”.

 

Vin Armani – CTO CoinText – potwierdził CoinDesk:

„Bloki były puste przez około półtorej godziny. Teraz transakcje normalnie przechodzą w bloki. Wszystko wróciło do normy.”

W odpowiedzi na powyższy problem giełda kryptowalut Poloniex ogłosiła, że ​​wstrzymuje wypłaty i depozyty kryptowaluty w związku z problemem z hard forkiem, który zaszedł w sieci i wprowadził wspomniane komplikacje.

Inne kontrowersje

Niedawno wykryto inną dziwną sprawę dot. Bitcoin Cash. Okazało się, że w całej sieci Bitcoin Cash tylko jeden adres dokonał w całym kwietniu 587 000 transakcji. Stanowi to aż 49% wszystkich przelewów w miesiącu. Czy więc za kryptowalutą stoi o wiele mniejsza faktyczna społeczność, niż można sądzić?


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin Cash

Bitcoin Cash to fork najpopularniejszej kryptowaluty, który powstał 1 sierpnia 2017 roku w wyniku hard forka czyli podziału sieci bitcoin. Rozłam ten nastąpił wskutek braku porozumienia w społeczności odnośnie sposobu skalowania i dalszego rozwoju sieci BTC. Główną przyczyną nieporozumień był wybór sposobu skalowania bitcoina. Nowa kryptowaluta Bitcoin Cash wprowadziła większe rozmiary bloków. Zamysłami twórców były też niskie koszty transakcji. Więcej o kryptowalucie można przeczytać tutaj.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here