Naga Markets1 września w sieci Bitcoin Cash przeprowadzono stress test, czyli sprawdzono, jak kryptowaluta radzi sobie w skrajnych warunkach. W ramach testów przeprowadzono tego dnia ponad dwa miliony transakcji. Okazało się, że gwałtowny wzrost obciążenia sieci nie przyczynił się do zwiększenia prowizji za transakcje. Inicjatywa została przeprowadzona przez społeczność Bitcoin Cash w celu udowodnienia możliwości kryptowaluty.

Szczegóły przedsięwzięcia

Stress test został wykonany przez społeczność inwestorów i sympatyków BCH. Został zorganizowany przez osoby stojące za stroną internetową inicjatywy, gdzie można przeczytać więcej szczegółów. W ramach testu miano wykonać „miliony minimalnych operacji” w celu udowodnienia pojemności i skalowalności blockchaina Bitcoin Cash, jak również dostarczenie danych dla deweloperów i firm świadczących swoje usługi oraz oferujących zdecentralizowane aplikacje (DApps) w sieci BCH.

Test warunków skrajnych został przeprowadzony 1 września, dziesięć tygodni przed rzekomo zaplanowanym na listopad updatem protokołu oraz według planów ma być wykonywany corocznie. W wyniku testów udział transakcji Bitcoin Cash w całej branży wyniósł 1 września 63%, na drugim miejscu znalazł się Ethereum.

Podczas testu liczba mikrotransakcji w sieci BCH wzrosła do 14 300 na blok, według danych z Coin Dance. Według Fork.lol, liczba transakcji sięgnęła nawet 25 783 na blok, co stanowi potężny wzrost w stosunku do przeciętnego przedziału 90-150 transakcji na blok. Dla porównania, średnia liczba transakcji na blok Bitcoin (BTC) wynosi od 1000 do 1500.

Liczba transakcji na blok BCH i BTC

Inicjatywa udowodniła skuteczność blockchaina BCH. Średnie opłaty transakcyjne nie wzrosły, zaobserwowano nawet niewielki spadek z 0,002 USD do 0,0017 USD.

Koszt transakcji BCH nie wzrósł 1 września

Bitcoin Cash wychodzi obronną ręką

Inżynier oprogramowania Jameson Lopp skomentował w tweecie, że stress test Bitcoin Cash “doprowadził do przerwania różnych spekulacji przeciwników kryptowaluty”.

Czy BCH zastąpi kiedyś BTC w kwestii bycia królem kryptowalut? Obecnie wydaje się to już wątpliwe (choć wielu było innego zdania w chwili startu projektu). Aktualnie BCH posiada nieporównywalnie mniej aktywnych adresów, może poszczycić się mniejszą liczbą transakcji i niższym wolumenem na giełdach niż jego starszy brat. Niedawno kryptowaluta świętowała swoje pierwsze urodziny.

Nadal istnieje wielu zwolenników Bitcoin Cash. Bitmain w zeszłym roku rozpoczął przerzucanie swoich rezerw z BTC na BCH. Pod koniec pierwszego kwartału tego roku miał na swoim koncie monety o łącznej wartości blisko 600 mln USD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here