Naga MarketsBitcoin, najstarsza z kryptowalut, po raz pierwszy rozrysowywała historyczne szczyty powyżej poziomu $4 tysięcy w sierpniu bieżącego roku. Cztery miesiące później ten sam poziom pokonuje młodszy kuzyn BTC, owoc forku oryginalnego protokołu blockchain, Bitcoin Cash. Na giełdzie Bitstamp rekordowe szczyty rozrysowały się powyżej $4100.


Imponujący rajd o ponad dwa tysiące dolarów

Szaleństwo na notowaniach Bitcoin Cash rozpoczęło się w poniedziałek. Już wczoraj informowaliśmy o kilkudziesięciu procentach wzrostu od początku tygodnia – które wywołała informacja, że Coinbase udostępni handel na jednej z największych pod względem kapitalizacji kryptowalut. Doszły do tego informacje, że współzałożyciel portalu Bitcoin.com wyprzedał wszystkie swoje BTC i pozyskane środki zainwestował w BCH stwierdzając, że to właśnie przed młodszym kuzynem Bitcoina stoi świetlana przyszłość.Jeszcze 18 grudnia jeden BCH na giełdzie Bitstamp wart był niespełna $1800. W szczytowym momencie sesji środowej ponad $4100. Czwartek przynosi co prawda zasłużoną korektę i odpoczynek dla byków po popytowej szarży na horyzoncie pozostaje jednak poziom $3000, który powinien pełnić rolę nowego wsparcia:

Źródło: TradingView

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Według portalu Coinmarketcap, rekordowe ceny udało się osiągnąć na pułapie $4329 (średnia z największych giełd), co pozwoliło przekroczyć kapitalizację na progu $70 miliardów i osiągnąć kolejny rekord w tym zakresie:

Źródło: coinmarketcap.com

Co dalej z ceną Bitcoin Cash. Czy powróci nad $4 tysiące? Czy Bitcoin pokona $20 tysięcy? Na te i wiele więcej pytań odpowiemy już 27 grudnia podczas webinaru prezentującego prognozy dla rynku kryptowalut w 2018 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here