Naga MarketsBitcoin.com, powiązany z kryptowalutą Bitcoin Cash (BCH), oprócz serwisu informacyjnego, oferuje swoim użytkownikom także portfel, dostęp do szeregu gier (w tym do kasyna krypto), a także opcję kopania kryptowalut, zarówno w chmurze, jak i na urządzeniach AISIC. Ostatnio pojawiła się informacja o planach uruchomienia przez wspomniany serwis własnej giełdy, co już na jesieni 2018 zapowiadał jeden z twórców BCH i jego główny orędownik, Roger Ver.


Powstanie giełda pod patronatem BCH

Ma nazywać się Exchange.Bitcoin.com, zaś jej start planowany jest na początek września 2019. Mają być na niej dostępne kryptowaluty o największej kapitalizacji rynkowej, w tym rzecz jasna Bitcoin Cash, Bitcoin, Ethereum czy Litcoin.

„Pomimo tego, iż nasza firma uważa, iż sieć Bitcoin Cash zyska masową adopcję na całym świecie, naszym zdaniem ważne jest również, by promować wolne rynki oraz prawo do wyboru” – przeczytamy w oświadczeniu firmy.

Zobacz również: Roger Ver wspiera fundusz blockchainowy. Zebrał $22 mln

Docelowo w handlu ma pojawić się 50 par a także tokeny SLP (ang. Simple Ledger Protocol, Prosty Protokół Rejestru) powiązane z blockchainem BCH. Jest to odpowiedź zespołu Bitcoin Cash na zyskującą coraz większą popularność ideę tokenizacji.

System daje użytkownikom możliwość tworzenia własnych tokenów, np. wirtualnych aktywów gamingowych, praw związanych z mediami społecznościowymi, kart upominkowych a także w ramach emisji akcji spółek. Tokenami będzie można swobodnie obracać w systemie Peer-to-Peer, zaś koszty transakcyjne liczone będą w ułamkach centów.

Tak na temat SLP wypowiedział się były CEO Bitcoin.com, Roger Ver.

“Jeśli chodzi o tokeny SLP, to jesteśmy świadkami powstawania czegoś wspaniałego – dają one początek światu, w którym możliwa jest tokenizacja wszystkiego oraz w miarę jak ludzie coraz bardziej zdawać będą sobie sprawę z leżącego tu potencjału, będą coraz bardziej domagać się, by powstało miejsce do handlu posiadanymi tokenami.”

Roger Ver przestaje być CEO Bitcoin.com

Po ponad trzech latach spędzonych u sterów Bitcoin.com jako CEO, Rogera Vera na tym stanowisku zastąpi Stefan Rust. Zanim dołączył on do zespołu BCH, był on założycielem zautomatyzowanej platformy marketingowej.

„Jestem ogromnie podekscytowany możliwością pracy jako CEO wraz z Rogerem. Razem możemy wynieść wspaniały zespół oraz markę jaką jest Bitcoin.com na zupełnie nowy poziom.” Tak na temat swojej nowej roli wypowiada się Rust.

Natomiast Rogerowi Ver przypadnie funkcja prezesa wykonawczego (Executive Chairman) odpowiadającego za nadzór nad finansami oraz kierunkiem rozwoju firmy.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here