Naga Marketsbitcoin cash htc Bitcoin.com ogłosiło właśnie partnerstwo z tajwańskim producentem telefonów HTC w celu wsparcia Bitcoin Cash (BCH) na flagowych smartfonach firmy.

W komunikacie prasowym z 16 września Bitcoin.com ogłosiło, że wraz z HTC rozpoczną długoterminową współpracę, w ramach której producent modelu HTC Exodus 1 zapewni obsługę Bitcoin Cash w portfelu na urządzeniu.

Bitcoin Cash w portfelu

Bitcoin.com przekazało mediom, że ​​telefon HTC obsługuje BCH bez konieczności pobierania portfela kryptowaluty ze sklepu z aplikacjami. Obecni użytkownicy będą musieli tylko przeprowadzić aktualizację oprogramowania, aby otrzymać portfel Bitcoin.com.

Czy ma to duże znaczenie dla BCH? Na początku tego roku portal TechCrunch, zorientowany na technologie, informował, że udział HTC w rynku telefonów komórkowych prawie zniknął. Forbes poinformował, że firma miała niewielki 1 proc. udziału w rynku w 2018 roku.

Jednak w 2019 roku firma coraz bardziej angażuje się w przestrzeń technologii blockchain i kryptowalut. Dodała do swoich urządzeń różne formy operowania kryptowalutami, wprowadzając w maju np. zamianę tokenów ERC-20 w telefonie Exodus 1. W tym samym miesiącu firma ogłosiła, że ​​nowy model – Exodus 1S – będzie zawierał wiele możliwości związanych z bitcoinem (BTC). Firma inwestowała również i współpracowała z różnymi firmami nastawionymi na rozwój technologii blockchain.

Blockchainowe smartfony

HTC to czubek góry lodowej. Południowokoreański gigant elektroniczny LG współpracuje dziś z programistami z rynku sieci bloków, aby wypuścić na rynek swój blockchainowy smartfon. Media branżowe informują, że LG przeprowadziło już rozmowy z lokalnymi twórcami zdecentralizowanych aplikacji.

Poza tym na rynku mamy Samsunga Galaxy S10, który posiada portfel na klucze prywatne do kryptowalutowych portfeli.

Warto pamiętać też o Sirin Labs, izraelskim startupie, który wyprodukował Finney, swój blockchainowy smartfon. Produkt  będzie wkrótce dostępny w sprzedaży w Bangladeszu, który to kraj stanowi bardzo chłonny rynek.

„Przed [powstaniem] Finney, potrzebowałeś Ledgera [mobilny, sprzętowy portfel na kryptowaluty, przypominający pendrive – przyp. j.w.], do którego jeszcze potrzebny jest komputer, konieczne oprogramowanie portfela, a potem trzeba było zalogować się na giełdę kryptowalut, i tam następnie można było konwertować [waluty]. Dzięki Finney robi się to wszystko na pomocą jednego telefonu”

– chwalą się twórcy Finney.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here