Naga MarketsBitcoin Cash i Bitcoin ABC: Roger Ver informuje o forku 15 listopadaRoger Ver, główna postać stojąca za rozwojem projektu Bitcoin Cash, poinformował we wtorek na Twitterze, że Bitcoin ABC oraz główny deweloper sieci Arnaury Sechet odłącza się od projektu 15 listopada 2020 roku. W swoim wpisie Ver życzył szczęścia w rozwoju nowego tokenu i dziękował za darmowy aidrdrop dla posiadaczy BCH.

  • Dla Bitcoin Cash będzie to już trzeci fork. Pierwszy miał miejsce przy podziale oryginalnego Bitcoina, następny, kiedy wyodrębniono Bitcoin SV
  • Społeczność zgromadzona wokół BCH jest już mocno podzielona, a zdaniem wielu kolejne rozdrobnienie może spowodować, że Bitcoin Cash straci miejsce w gronie 10 największych kryptowalut

Podzielona społeczność Bitcoin Cash będzie walczyła o prawa do zachowania marki

Jak twierdzi portal Cointelegraph, za słowami Rogera Vera kryje się tak naprawdę silna różnica zdań w ramach podzielonej społeczności oraz zapowiedź zbliżającej się walki o utrzymanie marki „Bitcoin Cash”. O jej przejęcie rywalizować będzie nie tylko Bitcoin ABC ale również Bitcoin Cash Node (BCHN).

Spór toczy się o zasadę bazy monety (coinbase rule), która przekieruje 8% wszystkich nowo wydobytych BCH na fundusz rozwojowy w listopadzie. Tweet Rogera Vera pojawił się jako odpowiedź na zaprezentowanie przez Bitcoin ABC najnowszej wersji oprogramowania, która ma uaktywnić tę zasadę właśnie 15 listopada.

Część użytkowników Bitcoin Cash po obu stronach barykady pozytywnie przyjęła informację o podziale, będzie to ich zdaniem bowiem możliwość oczyszczenia sieci z rywalizujących stron. Według danych Coin.Dance, 126 nodów BCHN reprezentuje dokładnie 10% wszystkich nodów działających w ramach sieci Bitcoin Cash, w momencie gdy Bitcoin ABC odpowiada za 42% całej sieci z 533 nodami.

Jednakże implementacja Bitcoin Unlimited (BU), która rozszerza protokół Bitcoin XT, również stoi w opozycji do zasady bazy monetarnej i obecnie posiada największy udział w nodach na poziomie 565 (44%). Jeżeli porozumie się z BCHN, wtedy uzyska skromną przewagę (54%) odrzucając listopadową aktualizację i potencjalnie zachowując markę Bitcoin Cash.

Amaury Sechet komentując dla Cointelegraph nie był przekonany, że BU i BCHN będą wstanie zarządzać wspólnie większością sieci a dane dotyczące ilości nodów można łatwo zmanipulować.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here