Naga MarketsBitcoin Cash (BCH) w górę o 15%. Bitcoin SV (BSV) idzie w jego śladyW momencie, gdy notowania Bitcoina konsolidują w wąskim kanale zmienności tuż poniżej psychologicznego oporu 19 tysięcy dolarów, forki oryginalnej sieci, Bitcoin Cash (BCH) oraz Bitcoin SV (BSV) notują w przeciągu ostatniej doby dwucyfrowe wzrosty. Liderem aprecjacji na przestrzeni 24 godzin są natomiast tokeny XLM, XRP oraz TRX, których wartość zwiększała się nawet o 60%.

  • Stellar (XLM) rośnie o ponad 60% i testuje poziom 0,17 dol. Zaraz za nim umacnia się XRP (sieć Ripple) zwiększając wartość o 54%, a Tron (TRX) dodaje do swojej wyceny ponad 21%
  • Pomimo stabilnego Bitcoina pozwala to na dynamiczny przyrost wartość całego rynku kryptowalut, którego kapitalizacja rośnie o 3,65% do poziomu niemal 568 miliardów dolarów, najwyższego od początku 2018 roku
  • W ujęciu tygodniowym (7 ostatnich sesji) dynamiczne wzrosty spowodowały, że ponad połowa z 20 największych tokenów kryptograficznych zapewniła inwestorom kilkudziesięcioprocentowe wzrosty, z tego XRP rósł o 135%.

Stellar i Ripple: Tokeny XLM oraz XRP wyraźnymi liderami wzrostów

Dynamiczne umocnienie z ostatnich kilku sesji spowodowało, że Lumeny (XLM) sieci Stellar znalazły się na najwyższych poziomach od końca 2018 roku, pokonując barierę 0,17 dol. Dynamiczna aprecjacja ma miejsce od końca ubiegłego tygodnia i wiele wskazuje obecnie na to, że pokonanie poziomu 20 centów to jedynie kwestia czasu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeszcze silniejszą dynamikę wzrostową widać na wykresie XRP, który we wtorek testuje maksima osiągane w drugiej połowie września 2018 roku. Zdaniem analityków rajd napędza między innymi bardzo dobra kondycja Etheru (ETH), kryptowaluty sieci Ethereum, która 24 listopada wyceniana jest na ponad 600 dolarów, co jest najwyższym poziomem od czerwca 2018 roku.

Od początku 2020 roku notowania ETH umacniają się o 370%, XLM zyskuje około 290%, a XRP w tym samym czasie rośnie o 270%. Od października, to jednak skala umocnień kryptowaluty sieci Ripple jest najmocniejsza i wynosi obecnie ponad 180%.

Stopy zwrotu z inwestycji w XRP (czerwony), XLM (niebieski) oraz ETH (granatowy) od początku października bieżącego roku. Źródło: Tradingview.com
Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Bitcoin poniżej 19 tysięcy dolarów i ze skromniejszą stopą zwrotu

Nie jest tajemnicą, że altcoinom o wiele łatwiej jest generować wysokie stopy zwrotu, jednak Bitcoin od początku października wyraźnie odstaje od swoich konkurentów. Gdyby jego wartości umieścić na powyższym wykresie to byłoby widać, że od ostatnich dwóch miesięcy zysk wyniósł „tylko” 69%, czyli zdecydowanie mniej niż na wszystkich trzech opisywanych kryptowalutach oraz głównym konkurencie BTC, którym jest ETH.

Jeżeli chodzi natomiast o obecną sytuację techniczną, to wiele się nie zmienia. Kurs BTC nadal musi pokonać 19 tysięcy dolarów, jeżeli chce podjąć walkę o ustanowienie nowych, historycznych maksimów (ATH). Dla inwestorów istotniejsze może być jednak zamknięcie listopada. Jeżeli Bitcoin utrzyma się nad poziomem 14 tysięcy dolarów (co przy obecnej wycenie wydaje się więcej niż możliwe), wtedy zamknie miesięczną świecę na najwyższych poziomach w swojej historii, co również będzie pozytywnym impulsem dla przyszłego kształtowania się notowań.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułMieszana sesja na rynkach. Stabilna sytuacja w przemyśle
Następny artykułO wykresach ani słowa: EUR/AUD, GBP/CAD, GBP/CHF
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here