W momencie, gdy notowania Bitcoina konsolidują w wąskim kanale zmienności tuż poniżej psychologicznego oporu 19 tysięcy dolarów, forki oryginalnej sieci, Bitcoin Cash (BCH) oraz Bitcoin SV (BSV) notują w przeciągu ostatniej doby dwucyfrowe wzrosty. Liderem aprecjacji na przestrzeni 24 godzin są natomiast tokeny XLM, XRP oraz TRX, których wartość zwiększała się nawet o 60%.
- Stellar (XLM) rośnie o ponad 60% i testuje poziom 0,17 dol. Zaraz za nim umacnia się XRP (sieć Ripple) zwiększając wartość o 54%, a Tron (TRX) dodaje do swojej wyceny ponad 21%
- Pomimo stabilnego Bitcoina pozwala to na dynamiczny przyrost wartość całego rynku kryptowalut, którego kapitalizacja rośnie o 3,65% do poziomu niemal 568 miliardów dolarów, najwyższego od początku 2018 roku
- W ujęciu tygodniowym (7 ostatnich sesji) dynamiczne wzrosty spowodowały, że ponad połowa z 20 największych tokenów kryptograficznych zapewniła inwestorom kilkudziesięcioprocentowe wzrosty, z tego XRP rósł o 135%.
Stellar i Ripple: Tokeny XLM oraz XRP wyraźnymi liderami wzrostów
Dynamiczne umocnienie z ostatnich kilku sesji spowodowało, że Lumeny (XLM) sieci Stellar znalazły się na najwyższych poziomach od końca 2018 roku, pokonując barierę 0,17 dol. Dynamiczna aprecjacja ma miejsce od końca ubiegłego tygodnia i wiele wskazuje obecnie na to, że pokonanie poziomu 20 centów to jedynie kwestia czasu.
Te artykuły również Cię zainteresują
Jeszcze silniejszą dynamikę wzrostową widać na wykresie XRP, który we wtorek testuje maksima osiągane w drugiej połowie września 2018 roku. Zdaniem analityków rajd napędza między innymi bardzo dobra kondycja Etheru (ETH), kryptowaluty sieci Ethereum, która 24 listopada wyceniana jest na ponad 600 dolarów, co jest najwyższym poziomem od czerwca 2018 roku.
Od początku 2020 roku notowania ETH umacniają się o 370%, XLM zyskuje około 290%, a XRP w tym samym czasie rośnie o 270%. Od października, to jednak skala umocnień kryptowaluty sieci Ripple jest najmocniejsza i wynosi obecnie ponad 180%.

![]() |
Bitcoin poniżej 19 tysięcy dolarów i ze skromniejszą stopą zwrotu
Nie jest tajemnicą, że altcoinom o wiele łatwiej jest generować wysokie stopy zwrotu, jednak Bitcoin od początku października wyraźnie odstaje od swoich konkurentów. Gdyby jego wartości umieścić na powyższym wykresie to byłoby widać, że od ostatnich dwóch miesięcy zysk wyniósł „tylko” 69%, czyli zdecydowanie mniej niż na wszystkich trzech opisywanych kryptowalutach oraz głównym konkurencie BTC, którym jest ETH.
Jeżeli chodzi natomiast o obecną sytuację techniczną, to wiele się nie zmienia. Kurs BTC nadal musi pokonać 19 tysięcy dolarów, jeżeli chce podjąć walkę o ustanowienie nowych, historycznych maksimów (ATH). Dla inwestorów istotniejsze może być jednak zamknięcie listopada. Jeżeli Bitcoin utrzyma się nad poziomem 14 tysięcy dolarów (co przy obecnej wycenie wydaje się więcej niż możliwe), wtedy zamknie miesięczną świecę na najwyższych poziomach w swojej historii, co również będzie pozytywnym impulsem dla przyszłego kształtowania się notowań.
Autor poleca również:
- 70 proc. nowowykopanych bitcoinów jest wykupywanych przez PayPal
- Bitcoin stanie się faktycznym środkiem płatniczym – twierdzi prezes PayPala, Dan Schulman
- Trading mobilny: cena Bitcoina, kurs euro oraz akcje Tesli na platformie Capital.com