Naga MarketsLogo Bitcoin Cash na klawiaturze komputeraTo jedna z najpopularniejszych kryptowalut, która powstała 1 sierpnia 2017 roku w wyniku hard forka czyli podziału sieci Bitcoin.

Bitcoin Cash – co to jest?

Rozłam ten nastąpił wskutek braku porozumienia w społeczności odnośnie sposobu skalowania i dalszego rozwoju sieci BTC. Główną przyczyną nieporozumień był wybór sposobu skalowania Bitcoina. Nowa kryptowaluta Bitcoin Cash wprowadziła większe rozmiary bloków. Zamysłami twórców były też niskie koszty transakcji.Bitcoin Cash cena

Bitcoin Cash jest kryptowalutą opartą o technologię peer-to-peer i wykorzystuje identyczny algorytm potwierdzający transakcje jak w sieci Bitcoin. Od najstarszej kryptowaluty różni się ona jednak wielkością bloków. Sieć BTC wykorzystuje bloki o pojemności 1 MB. Deweloperzy BCH postanowili zwiększyć jednak ich wielkość do 8 MB dzięki czemu BCH mogło przetworzyć ok ośmiokrotnie więcej trancakcji niż BTC. Mogło, bo 15 maja 2018 r. Bitcoin Cash jeszcze czterokrotnie zwiększyło rozmiar swojego bloku (ang. block size), do 32 MB, stając się tym samym kryptowalutą z największym (maksymalnym) rozmiarem pojedynczego bloku transakcyjnego.

Fakt ten sprawia, że teoretycznie BCH zapewnia 32x większą skalowalność od transakcji w BTC (8 mln transakcji dziennie, zamiast 250 tys.). Obecnie jednak BCH nie wykorzystuje swojej wysokiej pojemności bloku ze względu na niską liczbę transakcji, najczęściej ponaddwukrotnie mniejszą niż w bitcoinie.

Jeśli chodzi o pozostałe aspekty techniczne to waluty te nie różnią się znacząco od siebie, jednak twórcy Bitcoin Cash uważają, że to właśnie ich projekt jest bardziej zgodny z pierwotną wizją twórcy Bitcoina. Średni czas bloku jest identyczny jak w przypadku BTC i wynosi 10 minut, podobnie jak algorytm konsensusu Proof of Work, którym jest SHA 256 – oznacza to, że specjalistyczne urządzenia ASIC wykorzystywane do wydobywania Bitcoinów mogą być też stosowane do kopania Bitcoin Cash.

Podobnie jak w przypadku Bitcoina podaż BCH również została ograniczona do 21 000 000 monet. Kolejnym podobieństwem jest także fakt, iż podobnie Bitcoin, również Bitcoin Cash jest kompatybilny z większością popularnych portfeli kryptowalut.

Informacje podstawowe o walucie Bitcoin CashChcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułKryptotrading – analiza najpopularniejszych walut, 7 listopada
Następny artykułNajciekawsze setupy dnia – 7.11.2018
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here