Naga MarketsLogo Bitcoin Cash na klawiaturze komputeraW trakcie wtorkowej sesji cena Bitcoin Cash (BCH) testowała poziom $220, co jest najniższą wartością w relatywnie krótkiej historii kryptowaluty. Dynamiczne spadki mają miejsce w momencie gdy większość giełd zaczyna przypisywać znacznik BCH łańcuchowi Bitcoin Cash ABC, jednemu z dwóch głównych obozów walczących o dominację nad siecią od czasu zeszłotygodniowego hard forka.


Spadki wywołane przełączeniem BCH na BCHABC

Bitcoin Cash (BCH) traci 40%, ale dobowy spadek jest spowodowany kwestiami technicznymi związanymi ze zmianą źródła notowań pomiędzy oryginalnym BCH oraz kontraktami futures sprzed podziału sieci, BCHABC.

Przyczyną zmiany była decyzja kilku dużych giełd o połączeniu BCH z wersją BCHABC. W efekcie, po hard forku z 15 listopada, gdzie sieć rozgałęziła się na dwie części, wersja ABC stała się praktycznie powszechnie akceptowaną.

bitcoin cash cena 20 listopada 2018
BCH traci, a wolumeny handlowe spadają w związku z “przełączeniem” się giełd na BCHABC

Zobacz również: Górnicy stracili $6,1 mln na hard forku Bitcoin Cash (BCH)

Po zmianie znacznika (tickera), cena rynkowa BCH została bezpośrednio powiązana z cenami kontraktów terminowych jeszcze sprzed podziału sieci co oznacza, że inwestorzy nagle posiadali znacznie mniej wartościowe cyfrowe aktywa.

Wolumen obrotu również odzwierciedla rynek BCHABC i spadł o 90%, z blisko 1 miliarda dolarów do zaledwie 100 milionów. Nadchodzące dni pokażą, czy handel wzrośnie, a połączenie starego znacznika z nowym aktywem zostanie zaakceptowane.

Jeśli chodzi o hashrate, wersja BCHSV zdawała się wygrywać w poniedziałek chwilowo wyprzedzając wersję ABC. Ta druga otrzymała jednak silniejsze wsparcie instytucjonalne (szczególnie ze strony giełd) oraz samych górników.

W międzyczasie BCHSV pokazał, że może nadal istnieć jako łańcuch mniejszościowy, choć z oddzielnym symbolem i praktycznie bez szans na stanie się „nowym” BCH. W ostatnich godzinach BCHSV miał również kłopoty z wypełnieniem obietnicy dotyczącej dużych bloków, ponieważ sieć ucierpiała w wyniku wewnętrznego ataku. Wiodący deweloper ABC Bitcoin Cash, Amaury Sechet wskazał na tę wadę sugerując, że węzły SV niejako same przeprowadziły na sobie atak DDoS.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

BCH ABC wygrywa “wojny hashowe”? Rynek kryptowalut odreaguje?

Nowe bloki „starego” Bitcoin Cash nie zostały wydobyte po 15 listopad, a wybór padł na dwie konkurujące ze sobą siebie. Przez kilka dni rynki handlowały jednak trzema aktywami, co jeszcze bardziej zwiększyło zamieszanie. Podczas gdy cały rynek kryptograficzny był chwiejny i spodziewano się ucieczki inwestorów, ostatni krach jest postrzegany jako konsekwencja chaosu i niejasności wokół hard forka BCH.

Oba obozy nadal budują swoje pozycje, a BCHSV ciągle przyciąga górników i deweloperów. Ale dodanie punktów kontrolnych na ABC blockchain, akceptacja przez giełdy i wyższy hashrate wydają się przesądzać o tym kto zostanie zwycięzcą „hash wars” Craig Wright, inicjator hard forka, pozostaje z małą i oddzielną społecznością zwolenników. Cena BCHSV spadła do 55,89 dolarów i nadal spada wśród ogólnej wyprzedaży.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here