Naga MarketsBitcoin: Byki kontrolują piątkowe wygasanie opcji BTC o wartości 1,7 mld dol.W piątek, 30 lipca 2021 roku, wygaśnie łącznie 42 850 kontraktów opcyjnych na bitcoina (BTC), których łączna wartość wynosi 1,7 mld dolarów. Może to być pierwszy raz od tygodniowego wygaśnięcia z 21 maja, kiedy byki będą mogły osiągnąć zyski z opcji call (kupna) o wartości 40 000 dol.

Bitcoin na rynku opcji. Byki mają pełną kontrolę?

Ostatni skok ceny mógł być spowodowany plotką, że Amazon będzie akceptował płatności kryptowalutowe, ale po tym jak gigant e-commerce zaprzeczył tym pogłoskom, BTC nie oddał wcześniej zrealizowanych zysków, tylko trzyma się blisko lokalnych szczytów.Według rynku opcyjnego, niezależnie od przyczyny stojącej za ostatnią siłą rynku, kilka bodźców wzrostowych przemawia na korzyść byków i utrzymanie okolic poziomu 40 tys. dol.

Zagregowane otwarte zainteresowanie opcjami na bitcoina na 30 lipca według ceny strike. Źródło: Bybt.com

Podczas gdy wstępna analiza faworyzuje opcje call z przewagą 21% zgodnie ze stosunkiem call-to-put, spora liczba tych zakładów została umieszczona po cenach 45 tys. dol. i wyższych. Te opcje są prawie bezwartościowe gdy do wygaśnięcia pozostało kilkanaście godzin, a BTC znajduje się sporo od tej granicy.

Niedźwiedzie były zbyt pewne siebie przed miesięcznym wygaśnięciem i 87% niedźwiedzich opcji sprzedaży zostało postawionych na poziomie 39 000 dol. lub niżej. Jeśli niedźwiedziom uda się zepchnąć cenę poniżej tego poziomu 30 lipca, dostępnych będzie w sumie 105 milionów dolarów opcji put.

Tymczasem bycze opcje kupna poniżej 39 000 dol. wynoszą 320 mln. Wynik netto to przewaga 215 milionów dolarów na korzyść opcji kupna. Utrzymanie się ceny powyżej 40 000 dol. w dniu 30 lipca zwiększyłoby przewagę byków o 140 mln dol. Ta różnica wydaje się być wystarczająca, aby uzasadnić wypchnięcie ceny powyżej tego poziomu, przynajmniej do chwili wygaśnięcia opcji.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

invest

Lipcowe kontrakty futures na BTC również wywierają wpływ

Kontrakty terminowe na bitcoina wygasają w tym samym czasie, ale w przeciwieństwie do opcji, longi i shorty są równomiernie rozłożone pomiędzy inwestorami.

Łączna suma 650 milionów dolarów w kontraktach futures na BTC ma wygasnąć w ten piątek, ale będzie to w dużej mierze zależało od 455 milionów dolarów zgromadzonych na giełdzie CME, ponieważ traderzy mogą zamknąć swoje pozycje przed wygaśnięciem, które ma miejsce w piątek o 17:00 czasu polskiego.

W tej chwili dane z rynku opcji w dużej mierze faworyzują kupujących, przynajmniej w krótkim terminie.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here