Naga MarketsTrend wzrostowy na BTCSpoglądając na notowania Bitcoina (BTC) zauważymy, że mimo, iż ubiegłoroczna bessa zakończyła się już w połowie grudnia 2018 r., to jednak bardziej dynamiczne wzrosty obserwujemy dopiero od początku kwietnia br. W wyniku tej aprecjacji cena najstarszej z walut cyfrowych pokonała już kilka technicznych oporów i znalazła się na najwyższym poziomie od marca 2018 roku.


Bitcoin (BTC) zmierza w kierunku 11 700 USD

Analizując obecną sytuację na notowaniach BTC warto podkreślić, że od czasu osiągnięcia ostatnich dołków tj. od połowy grudnia 2018 roku, cena Bitcoina wzrosła już o niemal 250%. W wyniku tej aprecjacji doszło do pokonania kilku istotnych stref oporu, wśród których najistotniejsze wydają się rejony 4350 USD, 5850-6100 USD oraz 9900 USD. To właśnie pokonanie tego ostatniego poziomu otworzyło drogę do dalszych wzrostów, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice 11700 dolarów.

Zobacz także: Bitcoin dotrze do $15000 po przebiciu poziomu $10000

Jeżeli tylko trwająca od kilku dni, dynamiczna aprecjacja będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania tego poziomu. Jeżeli jednak i ten opór zostanie ostatecznie pokonany, wówczas cena BTC mogłaby nawet podjąć próbę ataku na historyczne szczyty. W chwili obecnej za jednego BTC zapłacić trzeba natomiast 10765 dolarów.

Może Cię zainteresować: Bitcoin prawdopodobnie nie stanie się wszechobecną metodą płatności


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWeekendowy przegląd rynków – renegocjacja umowy dot. Brexitu nie wchodzi w grę
Następny artykułKurs euro przy 4,2500. Złoty PLN umacnia się do dolara USD i euro EUR
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here