Naga Markets
Trend wzrostowy na BTCPoczątek kwietnia 2019 roku przyniósł ze sobą niemałe ożywienie na rynku kryptowalut. Od tego czasu cena Bitcoina wzrosła już bowiem o ponad 4200 USD tj. 103% powiększając trwające od połowy grudnia ub.r. wzrosty do ponad 5200 USD tj. niemal 167%. W chwili obecnej najstarsza z walut wirtualnych wyceniana jest już powyżej 8 tys. USD, co jest najwyższym poziomem od lipca 2018 r.


Plotki umocniły Bitcoin 

Wraz z pojawieniem się tak znacznej aprecjacji BTC, pojawiać zaczęły się także liczne projekcje dot. przyszłej wyceny “cyfrowego złota”. Równocześnie spekulowano nad przyczynami ostatnich wzrostów. Bloomberg donosi, że jednym z powodów mogły w tym przypadku być plotki o tym, że eBay Inc. przygotowuje się do przyjęcia kryptowalut. Biorąc pod uwagę, że jest to największy serwis aukcyjny na świecie, taki krok mógłby okazać się prawdziwym kamieniem milowym w dążeniu do popularyzacji cyfrowych aktywów wśród konsumentów.

Rzecznik prasowy firmy przyznał jednak w miniony poniedziałek, że „kryptowaluta nie jest akceptowana jako forma płatności na platformie eBay, ani nie jest częścią naszej strategii płatności”

Kolejna plotka dotyczyła także posiadającej aktywa o wartości ok 1,3 mld USD firmy TD Ameritrade Holding Corp., która miała rzekomo testować na swojej platformie BTC i LTC. Sunayna Tuteja, kierownik ds. zasobów cyfrowych przyznała jednak, że “to byłą symulacja. Nie było rzeczywistej egzekucji.”

BTC powyżej 8 tys. USD

Spoglądając na notowania Bitcoina zauważymy, iż wskutek ostatnich wzrostów rynek pokonał kilka istotnych oporów, w tym kluczową strefę pomiędzy 580-6100 USD i dotarł aż w rejon 8400 USD. Jeżeli tylko opór te zostanie odrzucony, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty spadkowej.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułIndeks S&P 500 straci kolejne 10%? Tak sugerują kontrakty… tarcicy
Następny artykułKomentarz giełdowy – rynki w oczekiwaniu na kolejne sygnały
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here