Naga Markets

Zużycie energii przez sieć Bitcoina jest mniejsze niż w bankowości i branży złota, napisano w najnowszym raporcie Galaxy Digital. Przez bardzo długi czas wysokie zużycie energii przez bitcoina było używane jako bicz przez wielu krytyków, którzy uważają, że ilość energii potrzebnej do wydobycia nowych jednostek wirtualnej monety może negatywnie wpływać na środowisko. Kurs BTC/USD odbija w środę od lokalnych poziomów oscylując powyżej 46 000 USD.

  • Według raportu roczne zużycie energii przez sieć Bitcoina wynosi około 113,89 terawatogodzin (TWh)
  • Odpowiednik z tradycyjnych finansów (branża bankowa) zużywa rocznie ponad dwukrotnie więcej energii (263,72 TWh), tak jak branża złota (240,61 TWh)
  • Producenci ropy mogą w przyszłości wychwytywać zmarnowany metan i wykorzystywać go do wydobywania bitcoinów
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Zużycie energii przez sieć Bitcoina sprawia, że ​​jest tak solidna i bezpieczna

Próbując obalić wiele krytyki wysokiego zużycia energii przez bitcoina, Galaxy Digital opublikował raport, w którym stwierdzono, że ​​rzekome „wysokie” zużycie energii przez BTC jest niezwykle niskie w porównaniu z innymi branżami, takimi jak branża bankowa i złota.Według raportu roczne zużycie energii przez sieć Bitcoina wynosi około 113,89 terawatogodzin (TWh). Jednocześnie jego odpowiednik z tradycyjnych finansów (branża bankowa) zużywa rocznie ponad dwukrotnie więcej energii (263,72 TWh).

Oprócz tego, że w raporcie dokonano porównania btcoina z branżą bankową, dodano również branżę żółtego metalu, która jest często porównywana do BTC. Jak wynika z raportu, branża złota zużywa 240,61 TWh rocznie, czyli znacznie więcej niż bitcoin.

Raport podkreśla niektóre podstawowe funkcje głównej kryptowaluty i jej rolę w wykorzystaniu energii, stwierdzając, że bitcoin to zasadniczo nowa technologia, która nie jest dokładnym substytutem żadnego starszego systemu.

Bitcoin to nie tylko warstwa rozliczeniowa, nie tylko magazyn wartości i nie tylko środek wymiany. Nie można zaprzeczyć, że sieć Bitcoina zużywa znaczną ilość energii, ale to właśnie zużycie energii sprawia, że ​​jest tak solidna i bezpieczna – napisano w raporcie.

Interior capital

Producenci ropy mogą wykorzystać zmarnowany metan do wydobycia BTC

Według Galaxy Digital, wydobycie bitcoinów zapewnia również najlepszą opcję pochłaniania energii, powołując się na przykład pól naftowych, gdzie wydobycie aktywów może bezpośrednio zmniejszyć emisje metanu.

Oznacza to, że firmy takie jak Great American Mining, Upstream Data i Crusoe Energy Systems mogą zdecydować się na budowę infrastruktury, która pomogłaby im wychwytywać zmarnowany metan i wykorzystywać go do wydobywania bitcoinów. Według raportu, wydobywając BTC z wykorzystaniem zmarnowanego gazu, producenci ropy mogą zaobserwować „24-krotną redukcję emisji”.

Oprócz tego w raporcie stwierdzono również, że krypto-górnictwo zapewnia górnikom elastyczność w zakresie włączania i wyłączania sprzętu w dowolnym momencie. W raporcie wspomniano również o znaczeniu energii dla btcoina, ponieważ pokazano, w jaki sposób zużycie energii może pomóc w drastycznym zmniejszeniu zanieczyszczenia środowiska. W podsumowaniu stwierdzono, że rocznie na całym świecie marnuje się prawie 20-krotność energii zużywanej przez sieć Bitcoina.

Bitcoin (BTC) konsoliduje przy lokalnych minimach powyżej 46 000 USD

Notowania BTC/USD podjęły od poniedziałku dwie próby pokonania lokalnego poziomu oporu 47 555 USD i obie okazały się nieudane. W efekcie kurs ponownie spadł na lokalne dołki przy poziomie 46 000 USD. Trwałe przebicie wsparcia 45 500 USD otworzy drogę w kierunku grudniowego minimum 42 000 USD. Z drugiej strony dopiero wzrost powyżej ważnego oporu 53 000 USD przywróci trend wzrostowy.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


Poprzedni artykułInpro przedsprzedało 152 mieszkania w IV kw. 2021 r.
Następny artykułKurs USD/JPY zszedł poniżej 116,00 – Co dalej po wybiciu – Czy FED jest gotowy?
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here