Naga MarketsBitcoin (BTC) zostanie zniszczony przez rządy, twierdzi Michael "Big Short" BurryZarządzający funduszami hedgingowymi Michael Burry, znany z tego, że przewidział kryzys finansowy w 2008 roku, ostrzega, że rządy mogą „zdusić” bitcoina w czasie kryzysu inflacyjnego.

  • Burry jest zdania, że rządy mogą chcieć zniszczyć bitcoina w czasie kryzysu finansowego.
  • Przy okazji poznaliśmy jego zdanie o BTC.
  • Michael Burry był inspiracją do nakręcenia hollywoodzkiego hitu The Big Short, który opowiada historię o kryzysie finansowym z 2008 r.

Michael Burry: bitcoin może zostać zniszczony!

Amerykański inwestor Michael Burry ostrzega, że rządy mogą „zgnieść” bitcoina, a nawet złoto, aby chronić swoje własne waluty. W serii tweetów napisał m.in. „Przygotuj się na inflację”. On sam oczekuje więcej bodźców ze strony rządu USA, które mają pomóc podnieść ceny, napędzając tym inflację. Ma to w założeniu pomóc wyjść z kryzysu.

Te artykuły również Cię zainteresują
W czasie kryzysu inflacyjnego rządy zamierzają zdusić konkurentów na arenie walutowej – bitcoina i złoto – ostrzegł.

Big Short

Burry stał się sławny po tym, jak jego zakład za miliard dolarów przeciwko amerykańskiej bańce mieszkaniowej został opisany i pokazany w książce oraz filmie „The Big Short”. Film wyreżyserował Adam McKay, wystąpili w nim zaś Christian Bale jako Burry, a poza tym Steve Carell, Ryan Gosling i Brad Pitt.

Ponadto jego fundusz hedgingowy posiadał 1,7 miliona akcji Gamestop, ale sprzedał wszystkie swoje udziały w czwartym kwartale ubiegłego roku, przed ogromnym wzrostem napędzanym przez Wallstreetbets. Według Forbesa, “sprzedaż akcji oznacza, że ​​Burry przegapił napędzany przez Reddit 2000 proc. wzrost sprzedaży detalicznej gier wideo w pewnym momencie w 2021 roku, co dałoby mu ponad miliard dolarów”.

Burry dodatkowo wyjaśnił swoje stanowisko w sprawie Bitcoina.

– Nie nienawidzę BTC. Jednak moim zdaniem długoterminowa przyszłość jest wątła dla zdecentralizowanych kryptowalut w świecie prawnie agresywnych, pozbawionych serca scentralizowanych rządów, których żywotne interesy są w tym, by istniały monopole walutowe. Na krótką metę wszystko jest możliwe – dlaczego nie mam shorta na BTC – stwierdził.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dow jons | kurs mercator | gielda komentarze | jsw giełda | pgnig gielda | mercator akcje |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here