Naga Marketsopłata transakcyjna w sieci bitcoinaZdaniem prezesa firmy zajmującej się technologiami i usługami finansowymi – New York Digital Investment Group (NYDIG) niektóre amerykańskie banki niebawem otworzą się na bitcoiny. Yan Zhao wskazuje na to, że instytucje te widzą, jak ich klienci coraz częściej wysyłają środki na giełdy kryptowalutowe. Z tego też powodu będą one chciały zaoferować im usługi związane z kupnem, sprzedażą oraz przechowywaniem wirtualnych walut.

  • Pierwsza spółka zależna Stone Ridge nawiązała współpracę z gigantem z branży fintech – Fidelity National Information Services, by wspólnie umożliwić bankom oferowanie usług związanych z bitcoinem
  • Yan Zhao zasiadająca w fotelu prezesa firmy NYDIG twierdzi, że instytucje te bacznie przyglądają się temu, jak ich klienci przelewają środki na giełdy kryptowalutowe
  • W jej opinii niedługo i one zapragną wkroczyć w tę branżę

Bitcoin zostanie przyjęty przez amerykańskie banki

Z doniesień ze strony CNBC wynika, iż w nadchodzących miesiącach NYDIG wraz z Fidelity National Information Services uruchomią ofertę skierowaną do amerykańskich banków. Ta zaś ma pozwolić im na świadczenie usług związanych z kupnem, sprzedażą oraz przechowywaniem bitcoinów. 

Te artykuły również Cię zainteresują
Patrick Sells (kierownik działu rozwiązań bankowych w NYDIG) zdradził, że do programu tego zapisały się już setki banków. Podkreślił on przy tym, iż wielu amerykanów oraz korporacji otrzyma możliwość prostego nabycia BTC. Wszystko to za pomocą specjalnie przygotowanej aplikacji mobilnej.

Krok w stronę inwestorów detalicznych

Yan Zhao wspomniała o tym, że banki doskonale zdają sobie sprawę z tego, iż wielu ich klientów chce handlować bitcoinami, dlatego też poważnie myślą nad tym, aby dać im taką możliwość.

Prezes NYDIG podkreśliła również, że instytucje te dotychczas skupiały się głównie na dużych inwestorach. Jednocześnie dodała, iż wraz ze wdrożeniem nowo przygotowanego rozwiązania mniejsi klienci nie będą dyskryminowani. 

Autor poleca również:

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here