Naga MarketsbitcoinZdaniem współzałożyciela Electric Capital Curtisa Spencera prawodawcy mają duży wpływ na losy bitcoina. Uważa on, że rządy świadomie pozwalają na dalszy rozwój BTC, w przeciwnym razie już dawno  wprowadziłyby surowsze przepisy godzące m.in. w górników kryptowalutowych. Temat potencjalnej próby zbanowania bitcoina został niedawno poruszony także przez komisarz amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) – Hester Peirce, która stwierdziła, iż byłoby to niezbyt mądre posunięcie. W kwestii tej wypowiedział się także Tyler Winklevoss z Gemini.

  • Według Curtisa Spencera rządy mogłyby zahamować rozwój bitcoina. Mówiąc to odniósł się do procesu wydobycia BTC, który ucierpiałby przy wprowadzeniu surowych ograniczeń 
  • W ubiegłym tygodniu spadek kursu najstarszej kryptowaluty zbiegł się w czasie z chwilową przerwą w dostawie prądu na terenie Chin. Był to jeden z wielu czynników, które mogły wpłynąć na jej osłabienie cenowe
  • Nie tak dawno temat potencjalnego zbanowania bitcoina został poruszony także przez amerykańską komisarz, która stwierdziła, iż w takim przypadku rząd musiałby wyłączyć Internet

Bitcoin na łasce światowych rządów?

Podczas konferencji internetowej pod nazwą Collision współzałożyciel firmy Electric Capital stwierdził, że BTC może zawdzięczać swój dalszy rozwój łasce światowych rządów. W jego opinii władze mogłyby położyć temu kres, chociażby poprzez wprowadzenie surowych ograniczeń, które godziłyby w przemysł wydobywczy bitcoinów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Podczas debaty z innymi członkami panelu Curtis Spencer wspomniał o niedawnej korekcie na wykresie BTC w kontekście przerwy w dostawie prądu, jakiej doświadczyły kopalnie kryptowalutowe zlokalizowane w chińskim regionie Sinciang. W efekcie moc obliczeniowa bitcoina spadła o około 20%. Zdaniem popularnego analityka rynkowego – Willy’ego Woo awaria ta przełożyła się na osłabienie na bitcoinie.

Współzałożyciel Electric Capital twierdzi, że rządy niejako wspierają BTC, w przeciwnym razie nałożyłyby restryktywne ograniczenia na górników kryptowalutowych, a tym samym przyczyniły się do spadku popytu na to krypto aktywo wśród inwestorów.

Zbanowanie BTC byłoby nierozsądne

Według Hester Peirce wysiłki władz skoncentrowane na powstrzymaniu ludzi przed używaniem bitcoina zakończyłyby się fiaskiem. Amerykańska komisarz stwierdziła, że w takim przypadku rząd musiałby wyłączyć Internet po to, by naprawdę odebrać im możliwość posługiwania się tą kryptowalutą. Dodała przy tym, iż podjęcie takich kroków nie byłoby mądrą decyzją. Hester Peirce stoi za bardziej proaktywnym podejściem do kryptowalut.

Podobne stanowisko przedstawił w ostatnim czasie współzałożyciel giełdy kryptowalutowej Gemini – Tyler Winklevoss, podkreślając, iż BTC jest zbyt mocno wpleciony w obecny krajobraz finansowy, by zakazanie go było proste. 

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here