Naga Marketsmoneta BitcoinNotowania Bitcoina rozpoczynają nowy tydzień ponad 3% wzrostami. Mimo to, warto jednak zwrócić uwagę, że cena najstarszej z walut wirtualnych w dalszym ciagu utrzymuje się poniżej 11 tys. USD, co może wskazywać, iż BTC jest pod dość silną presją podażową.


Cena BTC zmierza w kierunku 11 tys. USD

Spoglądając na notowania BTC zauważymy, że w wyniku ostatnich spadków, cena najstarszej z kryptowalut osunęła się o ponad 23% z 12 325 USD do zaledwie 9 467 USD. To właśnie w okolicy 9 400 USD w miniony czwartek pojawiła się większa reakcja popytowa, wskutek której powstała pro-wzrostowa świeca pin-bar sygnalizująca potencjalne odrzucenie tego wsparcia.

Od tego czasu obserwujemy spokojne wzrosty. Nie są one jednak zbyt dynamiczne, co świadczyć może o tym, iż tendencja ta jest jedynie korektą. Gdyby tak się stało, jako realny zasięg dla dalszej aprecjacji cen BTC wskazywać moglibyśmy rejon ostatnio pokonanego, lokalnego wsparcia w wysokości 11 tys. USD. Z pojawieniem się w jego okolicy reakcji podażowej przemawiać może także fakt, iż poziom ten zbiega się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z ostatnich spadków.

Kurs BTC

Warto także zwrócić uwagę, że potencjalne odrzucenie rejonu 11 tys. USD mogłoby w konsekwencji doprowadzić do powstania pro-spadkowej formacji głowy z ramionami (RGR), której finalnym potwierdzeniem byłoby wybicie linii szyi znajdującej się w okolicy ostatnich dołków tj. 9400 USD.

Gdyby tak się stało, cena Bitcoina mogłaby finalnie osunąć się w okolice 6780 USD, bądź nawet 6100 USD.

Altcoiny idą w ślad za BTC

Analizując obecną sytuację na notowaniach całego rynku cyfrowych aktywów zauważymy, że na przestrzeni ostatnich 7 dni, niemal wszystkie projekty traciły na wartości. Spośród 100 największych pod względem kapitalizacji kryptowalut zyskiwało bowiem jedynie 19, z czego w przypadku 11 z nich, wzrosty te nie przekroczyły nawet 5%.

Zmienność rynku kryptowalut
Źródło: https://coinpaprika.com

Zdecydowanie lepiej wygląda 24-godzinowa zmienność. W tym przypadku wzrosty dostrzec można na aż 83 spośród 100 największych kryptowalut. Okazuje się więc, że cały rynek dość znacząco skorelowany jest w dalszym ciągu z notowaniami Bitcoina, którego wzrosty bądź spadki w znacznym stopniu determinują kierunek ruchu cen Altcoinów.

Ethereum znów powyżej 200 USD

Spoglądając na notowania Ethereum zauważymy, że wskutek ostatnich spadków, jego cena osunęła się aż w okolice 180 USD, gdzie w trakcie czwartkowej sesji pojawiła się reakcja popytowa. Od tego czasu obserwujemy wzrosty, wskutek których cena ETH przekroczyła barierę 200 USD i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu ostatnio pokonanego, lokalnego wsparcia (teraz oporu) w wysokości 206,50 USD. Biorąc jednak pod uwagę, że poziom ten zbiega się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się, że w jego okolicy znów pojawi się reakcja podażowa.

Kurs ETH


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułZapiski giełdowego spekulanta: IMC podnosi wartość dywidendy o ponad 30%
Następny artykułSympozjum przełomu? – Komentarz walutowy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here