Naga MarketsBitcoiin spadaMimo trwających od minionej soboty wzrostów, cena Bitcoina nie pokonała bariery 13 tys. USD. W jego okolicy znów pojawiła się bowiem silna reakcja podażowa, wskutek której od środy znów obserwujemy spadki. Póki co, nie wiele wskazuje, by tendencja ta miała ulec zmianie. Czy może ona okazać się jednak dobrą okazją do zakupów?


Cena BTC zmierza w kierunku 10 tys. USD

Spoglądając na notowania najstarszej z walut wirtualnych zauważymy, że cena BTC oscyluje obecnie w okolicy 11 400 USD. Warto jednak przypomnieć, że w środę z BTC zapłacić trzeba było nawet 13 200 USD. Oznacza to, że w ciągu dwóch dni cena Bitcoina osunęła się o 1800 USD. Co ciekawe, jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, z czysto technicznego punktu widzenia spadki mogłyby dotrzeć nawet w rejon 10 tys. USD, a dokładnie do 9 900 USD. To właśnie tam znajduje się bowiem kolejny, istotny poziom wsparcia, który dodatkowo zbiega się również ze złotą proporcją a więc z mierzeniem 61.8% korekty Fibonacciego z wcześniejszego impulsu wzrostowego.

Zobacz także: Bitcoin awansuje! BTC najbardziej zaawansowaną ze wszystkich kryptowalut

Spadki okazją do zakupów?

Tomasz Rozmus zwraca uwagę, że wykres tygodniowy Bitcoina już po raz drugi formuje spadkowy PinBar jednak najbliższa strefa wsparcia jest na tyle mocna, że sprzedający nie mogą jej przebić. Moim zdaniem będziemy mieli ponowne formowanie dna w okolicy 10-11k usd i dojdzie do wybrania podaży. Cena 10k to będzie dobra okazja dla „spóźnialskich” i oni będą kupować najwięcej.

Bitcoin przewodzi całemu rynkowi

Warto zwrócić także uwagę, że mimo trwających od kilku dni spadków, cena BTC na przestrzeni ostatnich siedmiu dni wskazuje na 2,5-procentowy wzrost. Oznacza to, że cyfrowe złoto jest jedyną z najpopularniejszych kryptowalut, która w tym okresie zyskiwała na wartości.

Ranking najpopularniejszych kryptowalut
Źródło: Coinpaprica

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBraster [BRA], Kruk [KRU] – Gorące spółki dnia 12.07.2019
Następny artykułLibra musi być solidna, jeśli ma trafić na rynek – mówi gubernator Banku Anglii
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here