Naga MarketsThomas Tom Lee z funduszu Fundstrat
Thomas Lee, analityk Fundstrat

Tom Lee, współzałożyciel Fundstrat Global Advisers, będący jednym z najgłośniejszych kryptowalutowych byków na Wall-Street stwierdzał w weekend, że dynamiczne osunięcie kursu Bitcoina (BTC) jest zdrową korektą, która pozwoli najstarszej z kryptowalut wkrótce osiągnąć nowe poziomy cenowe.


Bitcoin rósł pomimo braku wyraźniejszego zainteresowania Internautów

Reprezentujący fundusz inwestycyjny Lee brał udział w dyskusji na Twitterze dotyczącej najnowszych wypowiedzi Donalda Trumpa odnośnie Bitcoina oraz wyników wyszukiwania frazy BTC w Google. Lee twierdzi, że “korekta Bitcoina w tym miejscu jest zdrowa. Jeżeli chodzi o wyniki wyszukiwania dla frazy Bitcoin na niskich poziomach, to również jest to dobrym znakiem. Oznacza, że wzrosty BTC nie były powiązane z ogromną euforią”

Według danych zbieranych przez serwis Google Trends, wyniki wyszukiwania dla frazy Bitcoin na terenie Stanów Zjednoczonych spadały o około 45% od czasu osiągnięcia czerwcowych maksimów:

Dane Google dotyczące frazy BTC w USA
Dane Google dotyczące frazy BTC w USA

Zobacz również: Bitcoin po 1 milion dolarów w 2020 r., twierdzi niezmiennie John McAfee

W poniedziałek kurs BTC chwilowo testował poziomy poniżej 10 tys. USD, odbijając jednak od okrągłego pułapu oraz 50 EMA. Wtorkowa sesja przynosi próbę powrotu nad 11 tys. USD, poziom został jednak odrzucony przez sprzedających. Po 3 dniach silniejszych zmienności, Bitcoin we wtorkowe przedpołudnie porusza się zdecydowanie wolniej.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here