Naga MarketsEBCCzłonek zarządu Europejskiego Banku Centralnego (EBC) Fabio Panetta twierdzi, że wydobycie kryptowalut takich jak bitcoin (BTC) stanowi zagrożenie dla globalnych wysiłków na rzecz zrównoważonego rozwoju.

  • Panetta z EBC odnosi się do ograniczenia emisji CO2 w ramach zrównoważonego rozwoju twierdząc, że kryptowaluty nie wpisują się w ten model
  • Bitcoin oraz jemu podobne mają zagrażać utrzymaniu emisji dwutlenku węgla do atmosfery na ograniczonych poziomach

Panetta z EBC krytykuje bitcoina (BTC)

We wtorkowym wpisie na blogu włoski ekonomista i członek zarządu EBC napisał, że “ogromne zużycie energii” i związane z tym emisje CO2 przy wydobywaniu kryptowalut mogą podważyć globalne wysiłki na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Te artykuły również Cię zainteresują
EBC przyznał, że z powodu pandemii COVID-19 nastąpił spadek emisji dwutlenku węgla. Mimo to, wydobycie kryptowalut stwarza potencjalne według Panetty:

– Sam bitcoina zużywa już więcej energii elektrycznej niż Holandia. Kontrolowanie i ograniczanie wpływu na środowisko aktywów kryptowalutowych, w tym poprzez regulację i opodatkowanie, powinno być częścią globalnej dyskusji – komentował członek EBC.

W marcu prezes EBC Christine Lagarde powiedziała Bloombergowi, że istnieją plany wprowadzenia cyfrowego euro w ciągu czterech lat, jeśli decydenci dadzą projektowi zielone światło tego lata.

– Wreszcie, musimy zapewnić, aby wszystkie segmenty działalności finansowej były dostosowane do szerszych celów klimatycznych. Ogromne zużycie energii i związane z tym emisje CO2 przy wydobywaniu kryptowalut mogą zniweczyć globalne wysiłki na rzecz zrównoważonego rozwoju – podsumował Panetta.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

invest

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here