Naga MarketsBitcoin (BTC) za 5 lat znajdzie się "na księżycu", prognozuje Sylwester Suszek z BitBay
Sylwester Suszek, prezes BitBay

Dodanie do oferty kolejnych kryptowalut, trwające procesy certyfikacyjne pozwalające otwierać się na nowe rynki i rekordowe ilości nowych kont, które „przytykały” giełdę. Sylwester Suszek w rozmowie z Comparic.pl zdradza nad czym obecnie pracuje platforma BitBay i prognozuje, że cena bitcoina (BTC) oraz etheru (ETH) w perspektywie kolejnych kilku lat znajdzie się „na księżycu”.

  • BitBay wprowadził do oferty nowe kryptowaluty, planuje wkrótce dodać kolejne, ale użytkownicy mogą liczyć w nadchodzących miesiącach na więcej, przekonuje Suszek
  • Giełda pracuje również nad wejściem na nowe rynki w zgodzie z lokalnymi przepisami regulacyjnymi
  • Szał kryptowalutowy w I kw. 2021 r. spowodował, że BitBay podobnie jak inne duże giełdy nie nadążały z weryfikacją nowych kont
  • Chwilowe problemy pokazały jednak jak dużą popularnością cieszą się kryptowaluty w Polsce i całym regionie EŚW

Sylwester Suszek o bitcoinie, BitBay i kryptowalutach w 2021 r.

Trzykrotny wzrost wartości bitcoina w 2020 r., dwukrotny od początku roku bieżącego i rekordy notowań głównych altcoinów. Czy spodziewałeś się, że rynek kryptowalut w czasie pandemii może nabrać takiego rozpędu?

Te artykuły również Cię zainteresują
Sylwester Suszek: Wielu ekspertów, sporo osób polega na czteroletnich cyklach Bitcoina czy fazach wzrostu po halvingu. To co inaczej przebiega, czy też przebiegało w zeszłym roku to fakt pandemii COVID-19, której nikt nie mógł przewidzieć. W momencie kiedy kurs spadł poniżej 4 000 dolarów za 1 BTC, raczej mało kto spodziewał się, że tak szybko się odbuduje.

Tak duży wystrzał kursu Bitcoina w tak krótkim czasie raczej dla wszystkich był zaskoczeniem, a jednocześnie była to świetna wiadomość dla wszystkich, którzy zainwestowali w dołku, na początku pandemii. W tym momencie łatwo jest mówić, że przecież halving, że czteroletni cykl, jednak początkowo raczej nawet najwięksi entuzjaści kryptowalut mieli strach w oczach. 

Wyobraźnie inwestorów w tym momencie oprócz rekordowych wycen BTC rozpala również rynek niezbywalnych tokenów NFT. Co sądzisz na ich temat i czy BitBay ma plany związane z non-fungible tokenami?

Suszek: W trakcie hossy obserwujemy wiele gorących tematów. W tym momencie są to NFT, cały rynek DeFi, ekosystem Polkadot i wiele innych. Do każdego tematu trzeba podchodzić rozsądnie i przyjrzeć się jakie są fundamenty projektów, co je napędza, dlaczego rosną i czy są ku temu podstawy czy jest to może tylko okresowa gorączka, która tak szybko jak się pojawiła, tak szybko zniknie.

W BitBay’u skupiamy się na długofalowych projektach. Nad wieloma nowymi projektami pracujemy i będziemy sukcesywnie wprowadzać. Na pewno nasi użytkownicy będą więcej niż zadowoleni z nadchodzących zmian i usprawnień. 

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

W ostatnim czasie BitBay wdrożył do swojej oferty ponad 10 nowych rynków kryptowalutowych. Decyzja wynikała głównie z zapotrzebowania Waszych klientów?

Suszek: Wprowadziliśmy przed Świętami Wielkanocnymi aż 11 nowych kryptowalut. Zawsze przed wprowadzeniem nowych funkcjonalności, czy też nowych kryptowalut, sprawdzamy w naszych mediach społecznościowych, jakie były sugestie dla nas, co Użytkownicy chcieliby, abyśmy wprowadzili na platformę.

To jest bardzo ważne, bo giełda jest dla nich. Przed wprowadzeniem nowych coinów, zrobiliśmy ankietę na ten temat, a także pytaliśmy o nowe funkcjonalności, czego im brakuje i w jaki sposób chcieliby udoskonalić giełdę, aby jeszcze wygodniej im się korzystało z platformy. Cały czas staramy się iść do przodu i zdecydowanie wprowadzenie tych walut to nie jedyne czego użytkownicy mogą się spodziewać w nadchodzących miesiącach. 

Czy giełda kryptowalutowa planuje kolejne rozszerzenie oferty w kolejnych miesiącach? Co jeszcze czeka na użytkowników w 2021?

Suszek: Rok 2021 to rok pozytywnych zmian, wielu nowości i nie raz zaskoczymy swoich Użytkowników. Obecnie pracujemy nad wprowadzeniem kolejnych nowych coinów do naszej bazy. Jeszcze nie mogę zdradzić, jakie się pojawią, jednak jestem pewien, że Użytkownicy będą bardzo zadowoleni. Mamy wiele fajnych sugestii od Użytkowników i wszystkie rozważymy. Wszystkie projekty są dokładnie analizowane, aby wprowadzić na giełdę takie, które będą miały dobrą płynności i które sprawdzą się najlepiej. 

Do tego dochodzą projekty, niezwiązane z samymi walutami. Strategiczna współpraca ze Szwajcarskim SEBA Bankiem otwiera nam nowe możliwości. Już teraz dzięki niej możemy zapewnić jeszcze większe bezpieczeństwo naszym klientom, a to tylko początek. W nadchodzących miesiącach będą wprowadzone nowe fascynujące projekty. To jest ogromny krok dla naszej giełdy. Musimy zdawać sobie sprawę, że to jest współpraca na bezprecedensową skalę i to globalnie. 

Ponadto jesteśmy w kolejnych procesach certyfikacyjnych, co umożliwi nam świadczenie usług na nowych rynkach, na których nie jesteśmy obecni. Wszystko w zgodzie z najbardziej wymagającymi regulacjami.

Pod koniec grudnia zdradzałeś, że w czasie pandemii liczba rejestracji nowych rachunków wzrosła o około 15-20%. Jak te statystyki wyglądają po pierwszym kwartale 2021 r.?

Suszek: Pierwszy kwartał 2021 to czas błyskawicznego wzrostu kursów Bitcoina oraz jego popularności. To się bezpośrednio przekłada na zainteresowanie inwestorów. Nie ma się co oszukiwać, że w tym czasie nie nadążaliśmy za weryfikacją nowych kont. Dzienne przyrosty były ogromne. Nasz zespół każdego dnia pracował na najwyższych obrotach, a i tak bardzo często dzień kończyliśmy z większą ilością kont do zweryfikowania, aniżeli rozpoczynaliśmy.

Byliśmy przytkani. Taka sytuacja miała miejsce na wielu giełdach, nie inaczej było u nas. To tylko pokazuje jak dużą popularnością cieszy się w Polsce oraz Europie Środkowo-wschodniej rynek inwestycji w kryptowaluty. 

W trakcie Invest Cuffs 2021 będziesz jednym z prelegentów. Czy możesz zdradzić nam o czym będziesz opowiadał?

Suszek: O Kryptowalutach. O tym dlaczego warto inwestować, dlaczego to jest lepsza inwestycja niż jakakolwiek inna. I dlaczego BitBay jest do tego idealnym miejscem.

Gdybyś miał pozwolić sobie na prognozy, to gdzie w długim terminie widzisz ceny bitcoina oraz etheru, na przykład w perspektywie kolejnych 5 lat?

Suszek: Naturalnie – on the mooooon!

Zapisz się bezpłatnie do udziału w konferencji Invest Cuffs i spotkaj z Sylwestrem Suszkiem podczas wirtualnych targów trwających od 14 do 18 kwietnia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here