Naga MarketsBitcoin coin BTCNa rynku byka w 2017 r. krypto-inwestorzy zapłacili ponad 40.000 USD za kryptowalutę Bitcoin (BTC). Na rynku amerykańskim dostępny jest produkt o nazwie Bitcoin Investment Trust (GBTC) oferowany przez firmę Grayscale Investment, spółkę zależną Digital Currency Group (DCG). Produkt ten pozwala inwestorom indywidualnym inwestować w Bitcoina za pośrednictwem tego samego rachunku, który jest używany na giełdzie oraz innych rynkach publicznych.


Podwójna cena za BTC

Każdy akcja GBTC, instrumentu inwestycyjnego notowanego na rynku OTC (pozagiełdowym) stanowi jedną tysięczną Bitcoina. 1000 GBTC to odpowiednik jednego Bitcoina, który operatorzy GBTC przechowują, jako zaufani i regulowani depozytariusze.

18 grudnia, kiedy cena kryptowaluty Bitcoin osiągnęła rekordowy poziom około 19.500 USD na głównych rynkach kryptowalut, w tym w USA, Japonii i Korei Południowej, cena akcji GBTC osiągnęła szczyt w wysokości około 39 USD. Inwestorzy, którzy kupili akcje GBTC w tym czasie, zapłacili dokładnie 100-procentową premię za inwestowanie w BTC. Innymi słowy, inwestorzy na amerykańskim rynku publicznym kupowali Bitcoina po cenie dwukrotnie wyższej niż cena notowana na giełdach kryptowalut. Dość spora premia, trzeba przyznać.

Obecnie cena akcji GBTC wynosi 5 USD, co oznacza, że ​​inwestorzy na rynku publicznym nadal sprzedają BTC z ponad 10-procentową dopłatą. Historycznie, GBTC zawsze notowało premię w przedziale od 10 do 30 procent, gdyż inwestorzy widzą zalety w inwestowaniu (w BTC) poprzez ściśle regulowany instrument, który ich w pełni chroni i ubezpiecza.

Obecnie cena akcji GBTC wynosi 5 USD, co oznacza, że ​​inwestorzy na rynku publicznym nadal sprzedają BTC z ponad 10-procentową dopłatą


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Mark Cuban kolejnym przykładem

W październiku 2017 r. inwestor miliarder i właściciel Dallas Mavericks z NBA, Mark Cuban, powiedział podczas szczytu Vanity Fair New Establishment w Los Angeles, że osobiście zainwestował w Bitcoin za pośrednictwem szwedzkiego ETN-a poprzez rachunek w USA. ETN, podobnie jak akcje GBTC stanowił alternatywę dla osób inwestujących w Bitcoina, bez pośrednictwa giełdy kryptowalutowej.

Cuban mówił wtedy, że:
“Jest to interesujące, ponieważ istnieje wiele aktywów, których wartość opiera się tylko na podaży i popycie. Większość akcji, nie ma żadnej wartości wewnętrznej, ponieważ nie masz prawdziwych praw własności i praw głosu. Po prostu masz możliwość kupowania i sprzedawania tych akcji. Bitcoin to to samo. Jego wartość opiera się na popycie i podaży.
Kupiłem trochę Bitcoinów za pośrednictwem ETN”.

Zobacz też: Mark Cuban: Bitcoin i złoto są tak samo bezużyteczneConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here