Naga MarketsBitcoin (BTC) za 1 milion dolarów do 2026 r. i to z kilku powodów - prognozuje Raoul PalByły menedżer funduszu Goldman Sachs Raoul Pal niedawno dokonał zmian w swoim portfolio, w którym jest teraz głównie Bitcoin oraz Ethereum (ETH). Uważa on, że BTC wzrośnie do 1 miliona dolarów do 2026 roku. Skąd tak śmiała prognoza?

  • Podaż Bitcoina jest ograniczona algorytmicznie
  • Coraz więcej instytucji finansowych interesuje się BTC
  • Kluczem do rozwoju kryptowaluty może być uruchomienie ETF na Bitcoina

Bitcoin za 1 mln USD – jest kilka powodów

W najnowszym wywiadzie Raoul Pal powiedział, że prawa podaży i popytu działają na korzyść Bitcoina. Tworzy się bowiem pętlę sprzężenia zwrotnego, która przyciąga coraz większą liczbę inwestorów instytucjonalnych.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Zasadniczo podaż jest ograniczona, ograniczona algorytmicznie. Dlatego nie da się jej w żaden sposób zmienić, a więc zawsze będziesz wiedzieć, jaka jest podaż. Zatem pytanie brzmi: jaki jest popyt? – powiedział Pal.

– Co ciekawe, im bardziej rośnie cena, im bardziej rośnie kapitalizacja rynkowa, tym więcej instytucji finansowych chce mieć BTC. Więcej zainteresowanie wzbudza ponadto stosunek ceny do wydajności – dodał.

Pal mówi, że jego prognozy cenowe dla Bitcoina opierają się na stock-to-flow oraz innych metodach modelowania wyceny, z których wszystkie wskazują na 1 milion dolarów Bitcoin do 2025-26.

– Doszedłem do tego na wiele różnych sposobów. Po pierwsze, na Twitterze można znaleźć kogoś, kto nazywa się Plan B… i analizuje model stock-to-flow, co oznacza, że ​​patrzysz na wielkość podaży aktywów w czasie i ich wpływ na cenę. Zasadniczo jest deficyt.

– Tak samo działa złoto, diamenty, takie rzeczy… rzadkie aktywa. I staje się to stosunkowo przewidywalne. Ta przewidywalność sugeruje, że w latach 2025-26 notowania Bitcoina mogą wzrosnąć do około 1 miliona dolarów – kontynuował.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

– Następnie możemy użyć skali logarytmicznej i spojrzeć na cenę Bitcoina na skali logarytmicznej, daje to takie same prognozy cenowe. Z drugiej strony, spójrzmy na łączne ilości nadziemnych zasobów złota i jego cenę, a następnie zrób to samo dla Bitcoina, to otrzymasz coś podobnego. Jest więc kilka rzeczy, które to sugerują. Ale na bardziej rozsądnym poziomie, milion dolarów to 50-krotny wzrost. Bitcoin jest obecnie wart 300 miliardów dolarów kapitalizacji rynkowej… chodzi o kapitalizację rynkową złota… To nie jest nierozsądne – mówił CEO Real Vision i Global Macro Investor.

Pal powiedział, że wysiłki mające na celu uruchomienie funduszu giełdowego (ETF) bazującego na Bitcoinie będą kluczem do dalszego rozwoju kryptowaluty. Byłoby to najbardziej atrakcyjnym sposobem dla instytucji do uzyskania uzyskania ekspozycji na BTC.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara notowania | gpw spółki | biomed giełda | kurs jsw | kursy funta | funt online |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here