Naga MarketsBitcoin (BTC) z najlepszym tygodniem od kwietnia, dogecoin (DOGE) stracił 12%W minionym tygodniu bitcoin (BTC) odrobił niemal 9% strat, głównie dzięki mocniejszym niedzielnym wzrostom i w poniedziałek kontynuuje odbicie podchodząc niemal pod poziom 40 tysięcy dolarów. Najstarszej kryptowalucie pomogły m.in. komentarze Elona Muska sugerujące, że Tesla ponownie wdroży płatności cyfrowym aktywem gdy co najmniej połowa górników będzie korzystała z zielonej energii. Konkurenci BTC nie mogli jednak cieszyć się popytem ze strony kupujących: w zeszłym tygodniu traciły między innymi ether (ETH) oraz dogecoin (DOGE).

  • Kryptowaluta-mem prezentująca podobiznę psa Shiba Inu osuwała się o ponad 12% i testuje w poniedziałek poziom 32 centów
  • Drugi pod względem kapitalizacji ether oddawał 7,4% i na początku nowego tygodnia znajduje się poniżej poziomu 2500 dol.
  • Najlepiej na przestrzeni ostatnich 7 dni radził sobie HEX rosnąc o 43%, zdobywając ósme miejsce w gronie największych kryptowalut

Bitcoin mocniej w górę, ponownie za sprawą Elona Muska

Za praktycznie całe zeszłotygodniowe umocnienie bitcoina odpowiada niedzielna sesja i wzrost wartości o ponad 3400 dolarów, z jednoczesnym testem najwyższych poziomów od początku miesiąca. W poniedziałek para BTC/USD dodaje kolejne 1% do swojej wartości i ustanawia lokalne maksima na wysokości poziomu 39 838,92 dol., na giełdzie Bitstamp.Musk w odpowiedzi na post portalu Cointelgraph zaznaczył, że jeżeli górnicy zaczną używać w około 50% odnawialnych źródeł energii i zaprezentują pozytywne trendy na przeszłość, Tesla ponownie zaakceptuje płatności bitcoinowe. Informacja wystarczyła, aby w niedzielny wieczór mocniej podbić cenę bitcoina:

BTC/USD i silniejsze niedzielne wzrosty. Źródło: Tradingview.com

Pomimo mocniejszego wzrostu, kurs BTC nadal blokowany jest przez lokalną strefę oporu. Dopiero pokonanie okrągłego poziomu 40 tys. dol. oraz 200-okresowej średniej ruchomej znajdującej się tuż ponad, pozwoli myśleć o silniejszych ruchach wzrostowych bitcoina.

Łączna kapitalizacja rynku kryptowalut rośnie o niecałe 10% w trakcie ostatnich 24 godzin wzrastając do 1,67 bln dol. Napędzana głównie przez aprecjację BTC spowodowała wzrost rynkowej dominacji najstarszej kryptowaluty, która wynosi obecnie 44%, najwięcej od około 3 tygodni.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Kryptowaluty nadal konsolidują

Pozytywne ruchy weekendowe na głównym aktywie kryptowalutowym nie przełożyły się jednak na altcoiny i pozostałe cyfrowe tokeny pozostają w wąskich konsolidacjach. Jak wspomniano na początku dogecoin (DOGE) trzyma się poziomu 32 centów po spadku w zeszłym tygodniu o 12%.

Ether kolejny tydzień z rzędu walczy z poziomem 2500 dolarów, poruszając się od początku marca wzdłuż wzrostowej linii trendu łączącej coraz wyższe dołki. Linia ta testowana była w sobotę i zapewniła po raz kolejny wsparcie przed silniejszą szarżą niedźwiedzi.

Liderem wzrostów jest niewątpliwie token będący elementem protokołu Uniswap, a mianowicie HEX, którego wartość względem stablecoinów zyskuje siódmy dzień z rzędu. Tylko w zeszłym tygodniu umacniał się o ponad 40%, a od początku roku zyskuje już 2200%.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania ropy wti | wiadomości kryptowaluty | prognoza bitcoin | kęty kurs | notowania lotos | azoty kurs | notowania biomed lublin |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here