Naga MarketsBitcoin (BTC) z bardzo silnym wsparciem na poziomie 59 tys. dol. twierdzi GlaasnodePo wejściu bitciona do “klubu dwunastu zer”, pojawia się pytanie, czy rynek utrzyma kapitalizację powyżej poziomu 1 biliona dolarów, komentuje Glassnode w najnowszym raporcie poświęconym cyfrowym aktywom. Jak zauważa firma analityczna, moment ten wyznaczył silne wsparcie, porównywalne do tego gdy bitcoin kosztował zaledwie 11-12 tys. dol.

  • Analiza stref aktywności inwestorów pokazuje, że w okolicach 59 tys. dol. ulokowane jest obecnie silne wsparcie cenowe BTC
  • Z raportu wynika również, że górnicy BTC zaczęli akumulować bitcoina pierwszy raz od przełomu 2020 i 2021 r.

Bitcoin pokonał kapitalizację 1 biliona dol. co wyznaczyło ważne wsparcie

Metryka URPD pokazuje wolumen transakcji on-chain pogrupowany w klastry cenowe, tworząc odpowiednik metryki profilu wolumenu, często stosowanej w analizie technicznej. W przypadku, gdy duża ilość monet jest przedmiotem transakcji w określonym przedziale cenowym, prawdopodobnie tworzy on silny poziom wsparcia (lub oporu).

Te artykuły również Cię zainteresują
Powyżej progu kapitalizacji jednego biliona dolarów, ponad 1,98 mln BTC zostało poddanych transakcji, co odpowiada 10,6% podaży w obiegu. Ten wolumen on-chain uformował jeden z najsilniejszych poziomów wsparcia od czasu, gdy ceny wynosiły 11-12 tys. dol.

Szczytowy wolumen w tym klastrze wyniósł 297 tys. BTC, a wartość transakcji mieściła się w przedziale od 58,5 tys. do 59,1 tys. dolarów. Średni wolumen w klastrze wynosi 152 tys. BTC i jest również wyższy niż w większości klastrów, w których transakcje zawierane były po niższych cenach. Jest prawdopodobne, że ten klaster wolumenu będzie tworzył bardzo silny poziom wsparcia i wydaje się uzasadniać status bitcoina w ramach “klubu dwunastu zer” – komentuje Glassnode.

Wskaźniki sugerują utworzenie się ważnej strefy wsparcia. Źródło: Glassnode

Na poparcie tej obserwacji, Glassnode analizuje całkowity wolumen transakcji denominowanych w USD w czasie rzeczywistym. Poniższy wykres wykorzystuje algorytm Entity Adjustment (EA) firmy, który służy do odfiltrowania transakcji, które nie są uważane za ekonomicznie znaczące (np. wewnętrzne transakcje wymiany i autotransfery).

W 2019 r. i w połowie 2020 r. sieć BTC zazwyczaj rozliczała około 1,7 mld dol. wolumenu EA dziennie. Wolumen transakcji on-chain od tego czasu wzrósł wraz z ceną, o ponad 720%, rozliczając obecnie 12,2 mln dol. w wartości EA dziennie. Sugeruje to, że pomimo znacznego wzrostu ceny monety, nastąpił równoważny wzrost wolumenu transakcji (i handlu), aby wesprzeć i uzasadnić wyniki rynku byka.

Całkowity wolumen transferu. Źródło: Glassnode

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluty | wykres bitcoina | co to jest blika | nasdaq wykres | notowania dolara online |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here