Naga MarketsTrend wzrostowy na BTCPo trwającej od grudnia 2017 roku “kryptowalutowej zimie” na rynku w końcu zapanowała “wiosna”. W kwietniu zdecydowana większość walut wirtualnych zyskiwała bowiem na wartości. Tylko od początku kwietnia br. cena Bitcoina (BTC) wzrosła bowiem o ponad 40% docierając w okolice 6000 USD, a na niektórych giełdach nawet pokonując tą barierę.


Tak znaczne wzrosty przyczyniły się do pojawienia się całkiem znacznej ilości projekcji dot. przyszłej wyceny najstarszej z kryptowalut. Jedną z bardziej śmiałych zaprezentowała niedawno jedna z największych firm venture capital, która wskazała, że cyfrowe złoto osiągnie wycenę na poziomie 100 000 dolarów, co stanowiłoby wzrost o niemal 1700% licząc od obecnego kursu.

Zobacz także: Bitcoin na nowych szczytach do 2020 r. Tom Lee prognozuje koniec „krypto zimy”

Wszystko oprócz BTC umrze

Fundusz, który sfinansował jedne z największych startupów kryptograficznych, takie jak Kraken, Bitfinex i ShapeShift, przewiduje, że mimo, iż obecnie istnieje kilka tysięcy kryptowalut i tokenów, to ostatecznie niemal wszystkie z nich zginą, by pozostać i królować mógł Bitcoin.

Założyciele Heisenberg Capital, Max Keiser i Stacey Herbert twierdzą, że kryptowaluty takie jak Ethereum (ETH), Ripple (XRP) czy Binance Coin (BNB) zostaną odrzucone przez rynek. To właśnie ta koncepcja będzie teraz jedyną siłą napędową ich decyzji inwestycyjnych.

Cena Bitcoina wzrośnie do 100 tys. USD

Keiser twierdzi, że gwałtowny wzrost cen do 100 tys. dolarów będzie spowodowany szokiem podażowym. Uważa on, że spora część społeczeństwa nie zdaje sobie sprawy z potencjału BTC. Gdy tylko potencjał ten zostanie odkryty i ludzie zrozumieją, że podaż Bitcoina ograniczona została do 21 mln monet, wywoła to gorączkę, która doprowadzi do znacznej aprecjacji najstarszej z walut wirtualnych.

Co z inwestycjami Heisenberg Capital?

Przewidywania funduszu, że “wszystko oprócz bitcoina umrze” wydają się nieco dziwne, biorąc pod uwagę niektóre z inwestycji firmy. Jedną z największych inwestycji funduszu jest  bowiem ShapeShift – giełda przeznaczona do wymiany pomiędzy bitcoinem i altcoinami.

Firma zainwestowała również bezpośrednio w alternatywne projekty, takie jak Storj, Startcoin i EOS.fish. Pozostaje więc pytanie, czy Heisenberg odwróci się od wszelkich inwestycji związanych z altcoinami i skoncentruje się wyłącznie na rozwoju BTC?tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGoogle Trends i Twitter wskażą przyszłą cenę BTC i ETH? Działają jak wskaźniki wyprzedzające
Następny artykułDziś w nocy decyzja RBA, co z kursem dolara australijskiego AUD?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here