Naga Markets

Choć Bitcoin cechuje się wysoką niestabilnością cenową, w ostatnim czasie wahania na jego wykresie pozostawały niewielkie. Z tego też powodu wykazywał on niedawno zmienność w ujęciu rocznym mniejszą niż akcje firm technologicznych tj. Meta, czy Amazon. 

Bitcoin z niewielkimi wahaniami cenowymi

Choć akcje firmy Apple, czy złoto, są obecnie bardziej stabilnymi inwestycjami, niż BTC, kryptowaluta ta przegoniła niektóre firmy technologiczne pod względem niskiej zmienności cenowej. W ujęciu rocznym zmienność na Bitcoinie wynosi 32%. Stanowi to gwałtowną redukcję ze średniej wynoszącej 71%.Roczna zmienność BTC śledzi odchylenie standardowe z ostatnich 30 dni dziennej procentowej zmiany ceny. Kryptowaluta ta odnotowała niski poziom zmienności w okresie, który nazywany jest przez wielu traderów “letnią przerwą”. Charakteryzuje się on zwykle niższym wolumenem obrotu. 

Co ciekawe, tegoroczne lato jest na dobrej drodze, aby stać się “najspokojniejszym” dla rynku kryptowalut od 2020 r. Choć zmienność na wykresie Bitcoina nie spadła do poziomów wystarczająco niskich, aby rywalizować z Apple, czy złotem, BTC cieszył się większą stabilnością w ujęciu rocznym, niż Meta i Amazon, w przypadku których zmienność wyniosła kolejno 44 i 34%. 

Silne wahania na BTC mogą powrócić do jesieni

Wielu ekspertów spodziewa się powrotu wysokiej zmienności na rynek największej z kryptowalut. Przykładowo wiceprezes w firmie inwestycyjnej LedgerPrime – Laura Vidiella podkreśliła, że nie sądzi, aby Bitcoin ulegał niskim wahaniom cenowym przez dłuższy czas. W jej opinii silne ruchy powrócą na jego wykres prawdopodobnie jeszcze tej jesieni. 

Niedawno podobną prognozą dla czołowej kryptowaluty podzielił się były dyrektor generalny giełdy BitMEX – Arthur Hayes. Zaznaczył on, iż nie liczy na duże ożywienie cenowe w obecnym r. Dodał przy tym, że kurs BTC może przekroczyć poziom 70 tys. dol. w 2024 r., wraz z rosnącymi oczekiwaniami względem Halvingu. 

Autor poleca również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.