Naga MarketsBitcoin (BTC) wygrywa wyścig ze złotem, uważa Paul Tudor JonesPaul Tudor Jones, miliarder i menedżer fundusz hedgingowego powiedział w wywiadzie dla CNBC, iż jego zdaniem bitcoin (BTC) wygrywa wyścig ze złotem. Największa pod względem kapitalizacji kryptowaluta to według niego zabezpieczenie przed inflacją.

Bitcoin obecnie lepszy od złota

Gospodarz programu CNBC Andrew Ross Sorkin przypomniał miliarderowi, że w trakcie poprzedniej rozmowy, w czerwcu br., nazwał bitcoina zabezpieczeniem przed inflacją.— Bitcoin byłby świetnym zabezpieczeniem. Kryptowaluty byłyby świetnym zabezpieczeniem przed inflacją – powiedział Tudor Jones potwierdzając swoje wcześniejsze słowa.

Sorkin spytał następnie, czy po obecnych cenach, kiedy do doszło do silnych wzrostów nadal można traktować BTC jako zabezpieczenie przed inflacją.

— Słuchaj, mam w swoim portfelu pojedyncze cyfry w kryptowalutach. Mam niewielką pozycję także w naszym funduszu. Myślę, że wkraczamy w coraz bardziej zdigitalizowany świat. Oczywiście jest miejsce na kryptowaluty i najwyraźniej w tej chwili wygrywają wyścig ze złotem. Więc tak, myślę, że byłoby to bardzo dobre zabezpieczenie przed inflacją. W tej chwili byłby to mój preferowany składnik aktywów lepszy od złota – powiedział Jones.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin powyżej 66 0000 USD

Wraz z zamknięciem wczorajszego dnia, kurs bitcoina potwierdził rekord cenowy, który wynosi obecnie 67 016,50 USD (dane z giełdy Bitstamp).

BTCUSD_2021-10-21_12-25-07

Jak widać na wykresie dziennym BTC/USD powyżej, notowania pozostają dziś w zakresie czwartkowego handlu. Obecnie jako nowe wsparcie testowany jest poprzedni rekord cenowy na poziomie 64 895,22 USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy:  kursy walut forex | nasdaq kurs | akcje mercator | biomed kurs | euro cena | cfd jak grać | cdprojekt cena akcji |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here