Naga Markets

Dane on-chain pokazują, iż Bitcoin wygląda tak, jakby przygotowywał się do wzniesienia na nowe przedziały cenowe. Eksperci z firmy analitycznej Glassnode wyszli z założenia, że po ponad dwóch miesiącach wąskiej konsolidacji król wśród kryptowalut prawdopodobnie wejdzie w nową fazę wysokiej zmienności. 

Bitcoin może szykować się do wybicia, według Glassnode

Zgodnie z prognozami krótkoterminowymi od znanej platformy analitycznej największa z kryptowalut może doświadczyć niedługo wyższej zmienności. W ciągu ostatnich 2 miesięcy ruchy na jej wykresie pozostawały stosunkowo niewielkie. W zakresie tygodniowym handlowała ona w wąskim przedziale między poziomem 26,1 tys. dol., a 28,4 tys. dol. Według spekulacji ekspertów z Glassnode czołowa kryptowaluta prawdopodobnie doświadczy niedługo większej zmienności. Według ich prognoz kurs BTC może ponownie przekroczyć linię 30 tys. dol. w najbliższym czasie. 

Potencjalny krótkoterminowy cel dla Bitcoina został wyznaczony w okolicy 33,5 tys. dol. Analitycy zaznaczyli przy tym, iż dla wielu inwestorów, którzy kupili BTC w 2021 r. albo w 2022 r. jest to próg rentowności. Idąc dalej, podkreślili, że środki zainwestowane przez wielu posiadaczy tej wirtualnej waluty w tamtym latach wciąż znajdują się na minusie. To z kolei stanowi dla nich czynnik zniechęcający do sprzedaży. 

Rozbicie cyklu BTC na 4 etapy

Eksperci z Glassnode po przeanalizowaniu podstawy kosztowej długoterminowych posiadaczy Bitcoina trzymających BTC przez co najmniej 155 dni podzielili cykl hossy na 4 etapy – kapitulację, fazę przejściową, fazę odzyskiwania równowagi i euforię. 

Obecnie czołowa kryptowaluta rzekomo znajduje się w fazie przejściowej, w której Bitcoin handluje nieco powyżej podstawy kosztowej swoich HODLerów. Z tego też powodu eksperci spodziewają się nadejścia większej zmienności na rynek tej wirtualnej waluty. 

btc

Aktualnie za jednego BTC trzeba zapłacić nieco powyżej 27,8 tys. dol. W ciągu ostatnich 24 godzin ruchy cenowe na jego wykresie nie przekroczyły nawet 1%. Wśród społeczności kryptowalut panują obecnie neutralne emocje, zgodnie ze wskaźnikiem lęku i chciwości od alternative.me. 

Autor poleca również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.