Naga MarketsBitcoin (BTC) wkracza do głównego nurtu, uważa CEO Soros Fund ManagementSzef funduszu hedgingowego należącego do słynnego miliardera George’a Sorosa mówi, że bitcoin (BTC) zrobił kluczowy zwrot i wdarł się do głównego nurtu. Notowania najstarszej kryptowaluty znacznie zyskują w tym tygodniu, a wczoraj pokonały strefę oporu wokół poziomu 53 000 USD.

Bitcoin wkroczył do mainstreamu

W wywiadzie dla Bloomberg Live, dyrektor generalny Soros Fund Management, Dawn Fitzpatrick powiedział, że zarówno kapitalizacja rynkowa aktywów cyfrowych, jak i liczba użytkowników są sygnałami, że kryptowaluta normalizuje się w oczach opinii publicznej.— Nie jestem pewien, czy bitcoin jest tutaj postrzegany tylko jako zabezpieczenie przed inflacją. Myślę, że wkroczył na drogę do mainstreamu. Kryptowaluty mają teraz kapitalizację rynkową przekraczającą 2 biliony dolarów, a na całym świecie jest 200 milionów użytkowników, więc myślę, że z naszej perspektywy stało się to głównym nurtem – powiedział Fitzpatrick.

Fitzpatrick ujawniił, że fundusz zarządzany przez niego fundusz warty 6,5 mld USD posiada trochę bitcoinów, ale bardziej interesują go przypadki użycia kryptowaluty niż same monety.

— Posiadamy trochę monet, nie za dużo, a same monety są mniej interesujące niż przypadki użycia DeFi (zdecentralizowane finanse) i tym podobne – stwierdził CEO Soros Fund Management.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

BTC/USD rośnie od początku tygodnia

Notowania bitcoina w relacji do dolara wzrosły wczoraj o 7,47 proc. Był to jednocześnie największy 1-dniowy wzrost w tym tygodniu. Jak widać na wykresie dziennym BTC/USD poniżej, bykom udało się przełamać strefę oporu w obrębie poziomu 53 000 USD.

cena bitcoina btc usd 0710

Kolejny opór widnieje w okolicach 59 000 USD. Kluczowy obszar do pokonania stanowi natomiast strefa w okolicach 64 000 USD, która skupia historyczne maksima. 

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy:  kursy walut forex | nasdaq kurs | akcje mercator | biomed kurs | euro cena | cfd jak grać | cdprojekt cena akcji |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here